Zwycięstwo Brazylii nad Argentyną w towarzyskim spotkaniu

obraz pexels

Brazylia pokonała 1:0 Argentynę w meczu towarzyskim rozegranym w Arabii Saudyjskiej na King Abdullah Sports City.

Podczas pierwszej połowy obie drużyny wypracowały sobie po jednej akcji bramkowej, niestety żadna z nich nie wykorzystała okazji do objęcia prowadzenia. W 29. minucie płaskim strzałem na bramkę popisał się Miranda, jednak uderzenie zostało wybite przez jednego z argentyńskich obrońców. Minutę później Dybala oddał bezpośredni strzał z rzutu wolnego, ale trafił on tuż obok prawego słupka.

Canarinhos mieli okazję do objęcia prowadzenia w 71. minucie. Athrur posłał piekielnie mocne uderzenie z dystansu, ale zaskoczony Sergio Romero poradził sobie z tym uderzeniem.

Ostateczny wynik został ustalony dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Miranda. Przy golu obrońcy Interu Mediolan asystę zanotował Neymar.

Brazylia – Argentyna 1:0 (0:0)
Bramka: Miranda 90+3′

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.