Znamy pierwsze powołania Jerzego Brzęczka!

Foto: Flickr

7 września w Bolonii reprezentacja Polski zainauguruje Ligę Narodów UEFA meczem z Włochami, a cztery dni później we Wrocławiu zagra towarzyski mecz z Irlandią. Selekcjoner Jerzy Brzęczek podał skład kadry na te spotkania. W gronie wybranych nie brakuje niespodzianek.

Trzech bramkarzy, dziewięciu obrońców, dwunastu pomocników i trzech napastników – tak przedstawia się kadra powołana przez nowego selekcjonera. W tym składzie są zawodnicy z Ekstraklasy: Adam Dźwigała (Lechia Gdańsk), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Przemysław Frankowski i Taras Romanchuk (Jagiellonia Białystok), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Damian Szymański (Wisła Płock).

Nie brakuje przewidywanych powrotów do kadry – w gronie powołanych jest Marcin Kamiński, który w ostatnich dniach zmienił klub na Fortunę Dusseldorf czy kapitalnie spisujący się w Leeds United – Mateusz Klich. Przed nami nowe rozdanie kadry i miejmy nadzieję, że nasi reprezentanci już 7 września rozpoczną dobry występ w nowych rozgrywkach Ligi Narodów UEFA!

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 675 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

1 Trackback / Pingback

  1. Tygodniowy przegląd prasy | Przekrój Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*