Zimowa rewolucja w szatni Legii Warszawa trwa w najlepsze!

foto: wikipedia.org

Legia robi swoistą zimową rewolucję w swojej szatni. Z klubem żegnają się Jose Kante, Chris Philips i Cristian Pasquato, czyli transferowe niewypały mistrza Polski. W składzie brakuje również Arkadiusza Malarza, któremu zupełnie nie po drodze z portugalskim szkoleniowcem.

Legia robi spore zmiany w klubowej szatni. Do drużyny dołączyli już Portugalczycy Salvador Agra i Luis Rocha, a następny szykuje się Carlos Embalo z Palermo. William Remy dostał ofertę z Anglii, a Michał Pazdan konsekwentnie odrzuca oferty z Turcji i nie wiadomo gdzie zagra na wiosnę reprezentant Polski.

Legia z pewnością chce pozbyć się trójki zawodników, którzy zawiedli oczekiwania kibiców: Jose Kante, Chris Philipps i Cristian Pasquato. Dostali oni wolną rękę na poszukiwanie nowych zespołów i nie polecą z Legią na zgrupowanie do Portugalii. Mateusz Hołownia i Łukasz Turzyniecki mają być natomiast wypożyczeni na wiosnę. W kadrze na obóz zabrakło również miejsca dla Arkadiusza Malarza. W hierarchii trenera Sa Pinto jest dopiero trzeci na swojej pozycji i zimą ma zasilić szeregi Górnika Zabrze.

Cała trójka stanowi transferowe niewypały Legii. Jose Kante, który przyszedł z Wisły Płock na zasadzie wolnego transferu miał stanowić duże wzmocnienie ofensywy. Po dobrym początku zaczęły się problemy… Grał coraz mniej i choć wystąpił w 25 meczach to na boisku przebywał jedynie 1225 minut. Strzelił pięć goli i zaliczył jedną asystę. Pasquato przyszedł z Juventusu przed sezonem 17/18, ale zawodził od samego początku rozbuchane nadzieje warszawskich kibiców. Włoch w 36 meczach strzelił 3 gole i miał 5 asyst. Chris Phillips w obecnym sezonie praktycznie nie gra wcale, we wszystkich rozgrywkach wystąpił jedynie w 11 meczach, zdobył jednego gola i zaliczył dwie asysty. Do klubu przyszedł poprzednim zimowym okienku transferowym z FC Metz.

Kadra Legii Warszawa na obóz w Portugalii:

BRAMKARZE: Radosław Majecki, Radosław Cierzniak, Cezary Miszta.

OBROŃCY: Michał Pazdan, Inaki Astiz, Mateusz Wieteska, Adam Hlousek, Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha.

POMOCNICY: Domagoj Antolić, Michał Kucharczyk, Marko Vesović, Dominik Nagy, Kasper Hamalainen, Andre Martins, Cafu, Miroslav Radović, Sebastian Szymański, Salvador Agra, Mateusz Praszelik, Michał Karbownik.

NAPASTNICY: Carlitos, Jarosław Niezgoda, Sandro Kulenović.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 486 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

1 Komentarz

  1. mysle, ze Malarz pomimo swojego wieku znajdzie nowego pracodawce dosyc szybko. a z decyzja Kante i Philips to dla mnie duze zaskoczenie. oby szybko wrocil Niezgoda.

1 Trackback / Pingback

  1. Ekstraklasowa Giełda Transferowa [1] | Przekrój Sportowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*