Zemsta Atletico Madryt. Pierwsza porażka Borussii w obecnym sezonie

Borussia Dortmund doznała pierwszej porażki w tym sezonie. Przypomnijmy, że w Bundeslidze BVB znajduje się na czele tabeli bez ani jednej przegranej i analogiczną sytuację można było zaobserwować w Lidze Mistrzów. Wczoraj piłkarze Atletico Madryt wzięli odwet za dotkliwą porażkę w Dortmundzie i zwyciężyli na własnym boisku 2:0. Bramki strzelili Saul i Griezmann.

Od samego początku bardziej widoczni na boisku byli podopieczni Diego Simeone, jednak przez pierwsze pół godziny nie zagrozili bramce Burkiego. Bramkarz Borussii dwukrotnie był sprawdzany płaskimi strzałami Correi, ale nie miał on żadnych problemów z obroną uderzeń Argentyńczyka.

W 33. minucie padła pierwsza bramka dla drużyny z Madrytu. Po wymianie piłek na linii Saul – Luis, Hiszpan oddał silny płaski strzał i żaden z piłkarzy BVB będący na linii strzału nie zdołał wybić futbolówki. Pięć minut później ekipa Los Colchoneros mogła podwyższyć prowadzenie, ale po strzale z dystansu Thomasa piłka przeleciała nad poprzeczką.

Zdobyta bramka widocznie rozochociła Madrytczyków na kolejne gole. W 39. minucie ponownie wdarli się w pole karne rywali. Tym razem silny strzał Luisa sparował Burki. Kilka chwil później bramkarz BVB poradził sobie z jeszcze jedną próbą, tym razem strzelał Griezmann.

Pierwsza dobra akcja po przerwie została rozegrana w 61. minucie. Wtedy właśnie prawą stroną boiska przedarł się Correa, ale jego strzał z ostrego kąta zdołał obronić Burki. Tymczasem trzy minuty później mogło dojść do wyrównania. Po mocnym zagraniu Paco Alcacera, Guerreiro nie zdołał jednak oddać strzału w światło bramki.

W 80.minucie zwycięstwo Atletico przypieczętował Griezmann. Podopieczni Diego Simeone przeprowadzili błyskawiczną kontrę. Po pięknym zagraniu Thomasa, Francuz oddał strzał tuż obok szykującego się do interwencji bramkarza BVB.

Atletico Madryt – Borussia Dortmund 2:0 (1:0)

1:0 Saul 33′
2:0 Griezmann 80′

Żółte kartki:
Correa – Sancho, Akanji, Reus

Atletico: Oblak – Filipe Luis, Lucas, Gimenez (46′ Montero), Juanfran – Correa (82′ Vitolo), Thomas, Rodrigo, Saul – Kalinić (62′ Martins), Griezmann

Dortmund: Burki – Hakimi, Toprak, Akanji, Piszczek – Delaney, Witsel – Sancho (79′ Larsen), Reus, Pulisić (59′ Guerreiro) – Paco Alcacer (75′ Gotze)

Sędzia: Daniele Orsato (Włochy)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.