Zachodnie kluby w kolejce po Szymona Żurkowskiego

Foto: Wikipedia

Magazyn Sport poinformował, że Szymon Żurkowski znajduje się pod ścisłą obserwacją zespołów z lig zachodnich. Poważnie zainteresowane jest Southampton, występujące w Premier League oraz niemiecki Hamburger SV.

21-latek z Górnika Zabrze jest objawieniem ostatnich miesięcy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Marcin Brosz nieoczekiwanie włączył do pierwszego składu młodego Polaka, a ten od razu stał się liderem drużyny. Zawodnik został wybrany w plebiscycie na odkrycie poprzedniego sezonu.

Dzisiaj polskie media donoszą o zainteresowaniu młodym pomocnikiem ze strony angielskiego Southampton oraz niemieckiego Hamburgera SV. Pierwszy klub występuje w najlepszej lidze świata – Premier League, natomiast drugi gra w przedsionku Bundesligi. Żurkowski jest wyceniany przrz Transfermarkt na 2,5 miliona euro.

W ubiegłym sezonie rozgrywkowym Żurkowski zagrał w 38 meczach i strzelił trzy bramki. W obecnie trwających rozgrywkach ma na koncie 11 meczów, w których zanotował już cztery trafienia. Między innymi w ubiegły piątek, kiedy to przepięknym strzałem pokonał bramkarza Lecha Poznań.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 533 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*