Wysoka wygrana PSG

Popis gry na własnym stadionie dali wczoraj piłkarze Paris Saint-Germain. Pokonali oni bałkańską Cverną Zvezdę aż 6:1. Na szczególną uwagę zasługuje występ Neymara, który strzelił hat-tricka, z czego dwa gole padły bezpośrednio z rzutu wolnego.

Serbowie stawiali opór przez równe 20 minut, a nawet wyprowadzali składne akcje. W ósmej minucie spotkanie dobry strzał z półdystansu oddał Goran Causic, niestety nie był na tyle skuteczny, aby trafić do siatki. Po dwudziestu minutach meczu do głosu doszło PSG. Jako pierwszy gola strzelił Neymar. Po wykonaniu rzutu wolnego piłka bezpośrednio znalazła drogę do bramki.

Po dwóćh minutach było już 2:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Neymar, który wykorzystał świetną asystę Mbappe. Trzecia bramka padła łupem Cavaniego, który dzięki indywidualnej akcji podwyższył wynik spotkania.

PSG pokazało się z doskonałej strony i jeszcze przed przerwą zdobyli kolejną bramkę. Wynik na 4:0 ustalił Angel Di Maria. Dostał on doskonałe dośrodkowanie od Meuniera i bez problemów umieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki.

Druga połowa również od samego początku przebiegała pod całkowitą dominacją PSG. Oddali oni kilka niecelnych prób, a niemoc przerwał Kylian Mbappe. Skierował on piłkę do siatki po akcji wykreowanej przez Cavaniego, który asystował przy tej bramce.

W 74. minucie stało się coś niespodziewanego gry zespół z Bałkanów zdobył honorowego gola. Jego autorem był Marco Marvin, który po podaniu Ebecillo uderzył i w prawy górny róg bramki.

Paryżanom nie przeszkodziło to w prowadzeniu festiwalu bramkowego. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem wynik meczu ustalił Neymar, który ponownie zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.

Paris Saint-Germain – Crvena zvezda 6:1 (4:0)

Crvena zvezda: Stojkovic 68, Pavkov 75′

PSG: Areola – Bernat, Silva (Kehrer 76′), Kimpembe, Meunier – Rabiot, Veratti – Di Maria, Neymar (Draxler 82′), Mbappe (Choupo-Moting 76′) – Cavani

Crvena Zvezda: Borjan – Stojkovic, Savic (Babic 46′), Degenek, Rodic – Jovicic, Krsticic – Marin, Causic, Simic (Pavkov 46′) – El Fardou Ben (Ebecilio 73′)

Sędzia główny: Artur Soares Dias (Portugalia)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 372 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.