Włosi remisują z Ukrainą. Kolejny mecz bez wygranej

Włoska reprezentacja nadal zostaje pogrążona w kryzysie. Zaliczyła właśnie piąty z rzędu mecz bez wygranej. Włosi zremisowali z Ukrainą 1:1 podczas towarzyskiego meczu w Genui.

Pierwsza połowa meczu była bardzo nudna i nie przyniosła obu stronom wielu okazji na strzelenie bramki rywalom. Ukraińskiego bramkarza próbowali pokonać kolejno Bernardeschi, Chiesa, Barella i Insigne, ale ich próby kończyły się niecelnie, albo łatwo interweniował Pyatov. Ukraińcy przeprowadzili tylko jedną składną akcję, a formę Donnarummy sprawdził Konoplyanka.

Dziesięć minut po drugim gwizdku sędziego gospodarze wyszli na prowadzenie. Po strzale Bernardeschiego niefortunną interwencją popisał się Pyatov, który sekundę później zmuszony był wyciągać piłkę z bramki.

Włoski zespół nie mógł cieszyć się z prowadzenia zbyt długo. Siedem minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki głową przez Burdę, włoskiego bramkarza strzałem z powietrza pokonał Malinovsky.

Podopieczni Shevchenki byli nawet bardzo blisko objęcia prowadzenia. W 71. minucie po doskonałym wykonaniu rzutu wolnego przez Malinovsky`ego piłka trafiła w poprzeczkę, natomiast chwilę później okazję do strzelenia głową zmarnował Stepanenko.

Włochy – Ukraina 1:1 (0:0)

1:0 Bernardeschi 55′
1:1 Malinovsky 62′

Żółte kartki:
Verratti, Chiesa – Rakitsky, Burda

Włochy: Donnarumma – Biraghi (88′ Criscito), Chiellini, Bonucci, Florenzi (84′ Piccini) – Barella (78′ Pellegrini), Jorginho, Verratti (70′ Bonaventura) – Chiesa, Insigne (79′ Berardi), Bernardeschi (57′ Immobile)

Ukraina: Pyatov – Matvienko, Rakitsky (88′ Krivtsov), Burda, Karavaev – Sydorchuk (56′ Stepanenko) – Konoplyanka (73′ Petryak), Malinovsky, Zinchenko, Marlos (46′ Tsygankov) – Yaremchuk (76′ Kravets [90+1′ Butko])

Sędzia: Rade Obrenović (Słowenia)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 372 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.