Większa kasa za Ligę Narodów

foto: flickr

Każdy z uczestników Ligi Narodów otrzyma większe pieniądze niż do tej pory zakładano. Informację oficjalnie potwierdziła UEFA.

Na ten cel zostanie przeznaczone przez UEFA łącznie 10,5 miliona euro dla najlepszej drużyny. Wcześniej zakładano, że kwota przeznaczona na Ligę Narodów będzie znacznie niższa i miała ona wynieść 7,5 miliona euro.

Na przykład Polska, która znajduje się w dywizji I, czyli wśród dwunastu najmocniejszych reprezentacji Europy, Za udział w Lidze Narodów otrzyma 2,25 miliona euro zamiast 1,5 miliona. Jest to spora różnica. Premia za ewentualne wygranie grupy premia wyniesie 2,25 miliona euro.

Przypomnijmy, że faza grupowa LN rozpoczęła się we wrześniu, a ostatnie mecze zostaną rozegrane w listopadzie tego roku. Zwycięzcy grup w dywizji A awansują do finałowego turnieju, który rozegrany zostanie w terminie 5-9 czerwca przyszłego roku.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 533 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*