Westbrook z rekordem NBA! Dziesiąte Triple-double z rzędu

Foto: Flickr

Russell Westbrook zdobył dziesiąte kolejne triple-double. Jest to najlepsze osiągnięcie w historii NBA. Pomógł on Oklahoma City Thunder pokonać Portland Trail Blazers 120:111.

Dziesięciu triple-double pod rząd nie zdobył jeszcze żaden zawodnik w historii NBA. To właśnie największy atut Russella Westbrooka, który kolekcjonuje triple-double niczym znaczki. Ma już ich na koncie 127 w karierze i 23 w tym sezonie, a to zapewne jeszcze nie koniec. Westbrook ostatnie 6 asyst zdobył w ciągu ostatnich ośmiu minut spotkania. Zdobywając 21 punktów, 13 zbiórek i 11 asyst wyprzedził samego Wilta Chamberlaina, który w sezonei 1968 zdobył dziewięć triple-double po kolei.

W meczu można było zaobserwować również inne ciekawe wydarzenie. Thunder wygrali spotkanie między innymi dzięki formie strzeleckiej Paula George`a, który również zdobył triple-double. Zanotował on 47 punktów (!), 12 zbiórek i 10 asyst. W tych rozgrywkach to dopiero drugi taki przypadek, kiedy dwóch zawodników jednej drużyny zdobywa triple-double. Poprzednio dokonali tego LeBron James i Lonzo Ball z Los Angeles Lakers.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*