Tomasz Adamek wraca na ring! Groźny rywal na drodze „Górala”

Foto: Wikipedia

Tomasz Adamek już 6 października w Chicago stanie naprzeciw Jarrella Millera. To, o czym mówiło się od kilku dni wczoraj stało się faktem i „Góral” może przygotowywać się do swojej kolejnej walki. Tym razem jednak jego rywalem będzie bardzo groźny pięściarz – na pewno najtrudniejsza przeszkoda na drodze naszego doświadczonego boksera w ostatnich latach.

Tomasz Adamek może się pochwalić bilansem 53-5 (31 KO), z kolei jego najbliższy rywal zdecydowanie specjalizuje się w nokautach – 21-0-1 (18 KO). Po pojedynkach z Salomonem Haumono, Fredem Kassiem i Joeyem Abellem, teraz przyjdzie więc czas na bardzo poważne starcie.

Jarrell Miller ma 30 lat. Jego jedyna remisowa walka to starcie z Joeyem Dawejko z 2013 roku. Amerykański bokser ma jednak na rozkładzie bardzo poważnych rywali. Wygrywał z byłym rywalem Adamka – wspomnianym już Fredem Kassiem, Johannem Duhaupasem, a o jego sile przekonał się też inny polski pięściarz wagi ciężkiej – Mariusz Wach, przegrywając przez TKO w 9. rundzie.

Zwycięstwo będzie niezwykle cennym skalpem dla jednego z pięściarzy. Być może nawet niedługo potem nastąpi szansa walki o tytuł mistrza świata, w którą po raz ostatni celuje Tomasz Adamek. Czy to się uda, pokażą nam kolejne miesiące.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 459 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*