Szef Ferrari ustępuje – ogromne zmiany we włoskiej stajni

Foto: Wikipedia

Dyrektor generalny grupy Fiat – Sergio Marchionne, zapadł na bardzo poważną chorobę i po zaplanowanej operacji nie wróci już na swoje stanowisko.

Po zebraniu zarządu zostanie wybrany nowy dyrektor. Taki ruch może mieć poważne konsekwencje dla stajni F1.

W następnym sezonie nie zobaczymy już Kimiego Raikkonena, który otrzymał w 2017 roku tylko jednoroczny kontrakt. Jego miejsce zajmie młody faworyt Ferrari – Charles Leclerc. Takiego właśnie rozwiązania chciał Marchionne.

Sytuacja komplikuje się jednak gdy spojrzymy na nowe szefostwo. Nowym kierującym Ferrari został Louis Camillieri, co za tym idzie wzrosły wpływy Maurizio Arrivabene, który kieruje włoską stajnią F1. Jest on przyjacielem nowego szefa Ferrari oraz zwolennikiem pozostania Raikkonena w teamie.

Zmiany kadrowe niosą ze sobą również potężne polityczne zwirowania. Marchionne był twardym negocjatorem w sprawie nowych przepisów na 2021 rok. Ustalenia Libery Media były według niego sprzeczne interesami firmy. Na nowym dyrektorze będzie presja nałożona również przez inne stajnie, które solidaryzują się w walce z nowymi przepisami.

Zmartwieni zmianami w grupie Fiata są również przedstawiciele Saubera, którego od nowego sezonu wspiera Alfa Romeo. To efekt działania Marchionne pozowolił Sauberowi bardzo wzmocnić sytuację ekipy wśród teamów Formuły 1.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 495 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*