TABELA EKSTRAKLASY

M Drużyna MR Z R P B+ B- B= Punkty
1. Lech Poznań 4 4 0 0 9 1 +8 12
2. Jagiellonia Białystok 4 3 0 1 5 1 +4 9
3. Piast Gliwice 4 3 0 1 7 5 +2 9
4. Lechia Gdańsk 4 2 2 0 4 1 +3 8
5. Korona Kielce 4 2 1 1 6 5 +1 7
6. Legia Warszawa 4 2 1 1 6 5 +1 7
7. Górnik Zabrze 4 1 3 0 6 4 +2 6
8. Zagłębie Lubin 4 2 0 2 6 6 0 6
9. Wisła Kraków 4 1 2 1 3 3 0 5
10. Śląsk Wrocław 4 1 1 2 5 5 0 4
11. Arka Gdynia 4 0 3 1 1 3 -2 3
12. Zagłębie Sosnowiec 4 1 0 3 5 8 -3 3
13. Miedź Legnica 4 1 0 3 3 7 -4 3
14. Wisła Płock 4 0 2 2 4 6 -2 2
15. Cracovia 4 0 2 2 2 6 -4 2
16. Pogoń Szczecin 4 0 1 3 1 7 -6 1

M – Miejsce
MR – Mecze rozegrane
Z – Zwycięstwa
R – Remisy
P – Porażki
B+ bramki strzelone
B- bramki stracone
B= bilans bramkowy

TERMINARZ I WYNIKI

1. KOLEJKA

Miedź Legnica – Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
90+1′ Petteri Forsell

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk 0:1 (0:1)
10′ Flavio Paixao

Sobota – 21 lipca 2018

Śląsk Wrocław – Cracovia 3:1 (1:1)
15′ Piotr Celeban, 57′ Augusto, 89′ Jakub Kosecki – 30′ Gerard Oliva

Wisła Kraków – Arka Gdynia 0:0 (0:0)

Legia Warszawa – Zagłębie Lubin 1:3 (1:2)
15′ 88′ Patryk Tuszyński, 21′ Filip Starzyński (rzut karny) – 37′ Adam Hlousek

Niedziela – 22 lipca 2018

Górnik Zabrze – Korona Kielce 1:1 (0:0)
47′ Daniel Smuga – 62′ Ivan Jukić

Wisła Płock – Lech Poznań 1:2 (0:1)
77′ Giorgi Merebashvili – 16′ Łukasz Trałka, 89′ Pedro Tiba

Poniedziałek – 23 lipca 2018

Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice 1:2 (1:0)
36′ Vamara Sanogo – 67′ Aleksandar Sedlar (rzut karny), 80′ Tomasz Jodłowiec

 

2. KOLEJKA

Piątek – 27 lipca 2018

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
13′ Flavio Paixao (rzut karny) – 83′ Piotr Celeban

Wisła Kraków – Miedź Legnica 2:1 (1:0)
43′ Zdenek Ondrasek, 49′ Dawid Kort – 69′ Marquitos (rzut karny)

Sobota – 28 lipca 2018

Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0)
63′ Filip Starzyński (rzut karny), 78′ Jakub Mares – 68′ Konrad Wrzesiński

Korona Kielce – Legia Warszawa 1:2 (1:0)
32′ Ivan Jukić – 57′ Krzysztof Mączyński, 66′ Jose Kante

Niedziela – 29 lipca 2018

Górnik Zabrze – Wisła Płock 1:1 (0:0)
76′ Igor Angulo – 47′ Ricardinho

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
36′ 67′ Karol Świderski

Lech Poznań – Cracovia 2:0 (1:0)
20′ Darko Jevtić, 87′ Cristian Gytkjaer

Poniedziałek – 30 lipca 2018

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 0:2 (0:2)
6′ Joel Valencia, 11′ Mateusz Mak

3. KOLEJKA

Piątek – 3 sierpnia 2018

Wisła Płock – Korona Kielce 1:2 (0:0)
90+7′ Calo Oliveira – 52′ Elia Soriano (rzut karny), 90+1′ Ivan Jukić

Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)
7′ Tomasz Hołota (samobójcza), 85′ Konrad Wrzesiński, 90+6′ Zarko Udovcić

Sobota – 4 sierpnia 2018

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 2:1 (1:1)
23′ Joel Valencia, 84′ Tom Hateley – 34′ Patryk Tuszyński

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk 0:0 (0:0)

 

Niedziela – 5 sierpnia 2018

Śląsk Wrocław – Lech Poznań 0:1 (0:0)
83′ Pedro Tiba

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków 1:0 (0:0
60′ Roman Bezjak

Miedź Legnica – Górnik Zabrze 1:3 (1:0)
27′ Mateusz Piątkowski – 73′ Dani Suarez, 77′ Igor Angulo, 88′ Szymon Żurkowski

Poniedziałek – 6 sierpnia 2018

Cracovia – Arka Gdynia 0:0 (0:0)

4. KOLEJKA

Piątek – 10 sierpnia 2018

Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 2:0 (1:0)
39′ Jakub Arak, 56′ Patryk Lipski

Wisła Kraków – Wisła Płock 1:1 (1:0)
33′ Zdenek Ondrasek – 66′ Ricardinho

Sobota – 11 sierpnia 2018

Pogoń Szczecin – Cracovia 1:1 (1:0)
31′ Adam Frączczak (rzut karny) – 67′ Cornel Rapa

Arka Gdynia – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)
88′ Michał Janota – 45+2′ Dani Suarez

Niedziela – 12 sierpnia 2018

Piast Gliwice – Legia Warszawa 1:3 (0:1)
56′ Michal Papadopoulos – 22′ Artur Jędrzejczyk, 86′ Jose Kante, 90+6′ Dominik Nagy

Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec 4:0 (3:0)
7′ Joao Amaral, 20′ 41′ Paweł Tomczyk, 70′ Maciej Gajos

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok 0:2 (0:1)
26′ Roman Bezjak, 73′ Sasa Balić (samobójczy)

Poniedziałek – 13 sierpnia 2018

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)
20′ Elia Soriano (rzut karny), 83′ Maciej Górski – 10′ Marcin Robak

5. KOLEJKA

Piątek – 17 sierpnia 2018

18:00 – Cracovia – Zagłębie Lubin
20:30 – Miedź Legnica – Korona Kielce

Sobota – 18 sierpnia 2018

18:00 – Wisła Płock – Arka Gdynia
20:30 – Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec

Niedziela – 19 sierpnia 2018

15:30 – Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
18:00 – Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
18:00 – Lech Poznań – Wisła Kraków

Poniedziałek – 20 sierpnia 2018

18:00 – Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

TERMINARZ KOLEJNYCH KOLEJEK POJAWI SIĘ TUTAJ WKRÓTCE

 

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

3 gole:

Ivan Jukić (Korona Kielce)
Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin)

2 gole:
Igor Angulo (Górnik Zabrze),  Dani Suarez (Górnik Zabrze)
Karol Świderski (Jagiellonia Białystok)
Elia Soriano (Korona Kielce)
Pedro Tiba (Lech Poznań), Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
Jose Kante (Legia Warszawa)
Flavio Paixao (Lechia Gdańsk)
Joel Valencia (Piast Gliwice)
Piotr Celeban (Śląsk Wrocław)
Zdenek Ondrasek (Wisła Kraków)
Ricardinho (Wisła Płock)
Filip Starzyński (Zagłębie Lubin)
Konrad Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec)

1 gol:
Michał Janota (Arka Gdynia)
Gerard Oliva (Cracovia), Cornel Rapa (Cracovia)
Daniel Smuga (Górnik Zabrze), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze)
Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Roman Bezjak (Jagiellonia Białystok)
Maciej Górski (Korona Kielce)
Łukasz Trałka (Lech Poznań), Darko Jevtić (Lech Poznań), Cristian Gytkjaer (Lech Poznań), Joao Amaral (Lech Poznań), Maciej Gajos (Lech Poznań)
Jakub Arak (Lechia Gdańsk), Patryk Lipski (Lechia Gdańsk)
Adam Hlousek (Legia Warszawa), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Dominik Nagy (Legia Warszawa)
Petteri Forsell (Miedź Legnica), Marquitos (Miedź Legnica), Mateusz Piątkowski (Miedź Legnica)
Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice), Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice), Mateusz Mak (Piast Gliwice), Tom Hateley (Piast Gliwice), Michal Papadopoulos (Piast Gliwice)
Adam Frączczak (Pogoń Szczecin)
Augusto (Śląsk Wrocław), Jakub Kosecki (Śląsk Wrocław), Marcin Robak (Śląsk Wrocław)
Dawid Kort (Wisła Kraków)
Giorgi Merebashvili (Wisła Płock), Calo Oliveira (Wisła Płock)
Jakub Mares (Zagłębie Lubin)
Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec), Zarko Udovcić (Zagłębie Sosnowiec)

RZUTY KARNE

1) Rafał Boguski (Wisła Kraków) – 1. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Arką Gdynia
2) Filip Starzyński (Zagłębie Lubin) – 1. kolejka – Wykorzystany w meczu z Legią Warszawa
3) Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice) – 1. kolejka – Wykorzystany w meczu z Zagłębiem Sosnowiec
4) Flavio Paixao (Lechia Gdańsk) – 2. kolejka – Wykorzystany w meczu ze Śląskiem Wrocław
5) Flavio Paixao (Lechia Gdańsk) – 2. kolejka – Niewykorzystany w meczu ze Śląskiem Wrocław
6) Marquitos (Miedź Legnica) – 2. kolejka – Wykorzystany w meczu z Wisłą Kraków
7) Filip Starzyński (Zagłębie Lubin) – 2. kolejka – Wykorzystany w meczu z Zagłębiem Sosnowiec
8) Michał Helik (Cracovia) – 2. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Lechem Poznań
9) Elia Soriano (Korona Kielce) – 3. kolejka – Wykorzystany w meczu z Wisłą Płock
10) Adam Frączczak (Pogoń Szczecin) – 4. kolejka – Wykorzystany w meczu z Cracovią
11) Łukasz Janoszka (Zagłębie Lubin) – 4. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Jagiellonią
12) Elia Soriano (Korona Kielce) – 4. kolejka – Wykorzystany w meczu ze Śląskiem Wrocław

BRAMKI SAMOBÓJCZE

1) Tomasz Hołota (Pogoń Szczecin) – 3. kolejka – w meczu z Zagłębiem Sosnowiec
2) Sasa Balić (Zagłębie Lubin) – 4. kolejka – w meczu z Jagiellonią Białystok