TABELA BUNDESLIGI

M Drużyna MR Z R P B+ B- B= Punkty
1. Borussia Dortmund 8 6 2 0 27 8 +19 20
2. Borussia Monchengladbach 8 5 2 1 19 9 +10 17
3. Werder Brema 8 5 2 1 15 8 +7 17
4. Bayern Monachium 8 5 1 2 15 9 +6 16
5. RB Lipsk 8 4 3 1 16 9 +7 15
6. Hertha 8 4 3 1 13 8 +5 15
7. Eintracht 8 4 1 3 19 12 +7 13
8. Hoffenheim 8 3 1 4 14 13 +1 10
9. Augsburg 8 2 3 3 14 13 +1 9
10. Wolfsburg 8 2 3 3 11 14 -3 9
11. Freiburg 8 2 3 3 10 14 -4 9
12. Mainz 8 2 3 3 4 8 -4 9
13. Bayer Leverkusen 8 2 1 5 9 15 -6 8
14. Nurnberg 8 2 2 4 8 20 -12 8
15. Hannover 96 8 1 3 4 10 16 -6 6
16. Schalke 8 2 0 6 5 11 -6 6
17. Stuttgart 8 1 2 5 6 17 -11 5
18. Fortuna Dusseldorf 8 1 2 5 6 18 -12 5

TERMINARZ I WYNIKI

1. KOLEJKA

Piątek – 24 sierpnia 

Bayern – Hoffenheim 3:1 (1:0)
23′ Thomas Mueller, 82′ Robert Lewandowski (rzut karny), 90′ Arjen Robben – 57′ Adam Szalai

Sobota – 25 sierpnia

Werder Brema – Hannover 1:1 (0:0)
85′ Theodor Gebre Selassie – 76′ Hendrik Weydandt

Fortuna Dusseldorf – Augsburg 1:2 (1:0)
39′ Benito Raman – 57′ Martin Hinteregger, 76′ Andre Hahn

Freiburg – Eintracht 0:2 (0:1)
10′ Nicolai Muller, 82′ Sebastian Haller

Hertha – Nurnberg 1:0 (1:0)
27′ Vedad Ibisević

Wolfsburg – Schalke 2:1 (1:0)
33′ John Brooks, 90+4′ Daniel Ginczek – 85′ Nabil Bentaleb

Borussia Monchengladbach – Bayer Leverkusen 2:0 (0:0)
55′ Jonas Hofmann (rzut karny), 58′ Fabian Johnson

Niedziela – 26 sierpnia

Mainz – Stuttgart 1:0 (0:0)
76′ Anthony Ujah

Borussia Dortmund – RB Lipsk 4:1 (3:1)
21′ Mahmoud Dahoud, 40′ Marcel Sabitzer (samobójczy), 43′ Axel Witsel, 90+1′ Marco Reus – 1′ Jean-Kevin Augustin

2. KOLEJKA

Piątek – 31 sierpnia

Hannover – Borussia Dortmund 0:0 (0:0)

Sobota – 1 września

Augsburg – Borussia Moenchengladbach 1:1 (1:0)
12′ Michael Gregoritsch – 68′ Alassane Plea

Eintracht – Werder Brema 1:2 (0:1)
54′ Sebastien Haller (rzut karny) – 20′ Yuya Osako, 90+6′ Milot Rashica

Hoffenheim – Freiburg 3:1 (0:1)
50′ 63′ Adam Szalai, 90+4′ Andrej Kramarić – 36′ Dominique Heintz

Bayer Leverkusen – Wolfsburg 1:3 (1:1)
24′ Leon Bailey – 36′ Ramazan Ozcan (samobójczy), 55′ Wout Weghorst, 60′ Renato Steffen

Nurnberg – Mainz 1:1 (0:1)
48′ Mikael Ishak – 25′ Jean-Philippe Mateta

Stuttgart – Bayern 0:3 (0:1)
37′ Leon Goretzka, 62′ Robert Lewandowski, 76; Thomas Mueller

Niedziela – 2 września

RB Lipsk – Fortuna Dusseldorf 1:1 (0:0)
68′ Jean-Kevin Augustin – 47′ Matthias Zimmermann

Schalke – Hertha 0:2 (0:1)
15′ 90+6′ Ondrej Duda

3. KOLEJKA

Piątek – 14 września

Borussia Dortmund – Eintracht 3:1 (1:0)
36′ Abdou Diallo, 72′ Marius Wolf, 88′ Paco Alcacer – 68′ Sebastien Haller

Sobota – 15 września

Bayern Monachium – Bayer Leverkusen 3:1 (2:1)
10′ Corentin Tolisso, 19′ Arjen Robben, 89′ James Rodriguez – 5′ Wendell (rzut karny)

Fortuna Dusseldorf – Hoffenheim 2:1 (1:0)
45′ Alfredo Morales, 88′ Dodi Lukebakio (rzut karny) – 86′ Reiss Nelson

Mainz – Augsburg 2:1 (0:0)
87′ Anthony Ujah, 90+3′ Alexandru Maxim – 82′ Ji-Dong Won

RB Lipsk – Hannover 3:2 (2:1)
9′ Yussuf Poulsen, 40′ 63′ Timo Werner – 13′ Niclas Fullkrug, 65′ Miiko Albornoz

Wolfsburg – Hertha 2:2 (0:0)
87′ Yunus Mali (rzut karny), 90+3′ Admir Mehmedi – 61′ Javairo Dilrosun, 90+1′ Ondrej Duda

Borussia Moenchengladbach – Schalke 2:1 (1:0)
3′ Matthias Ginter, 76′ Patrick Hermann – 90+3′ Breel Embolo

Niedziela – 16 września

Werder Brema – Nurnberg 1:1 (1:0)
26′ Maximilian Eggestein – 90+2′ Vura Misidjan

Freiburg – Stuttgart 3:3 (1:1)
1′ 52′ Jerome Gondorf, 81′ Gian-Luca Waldschmidt – 44′ Emiliano Insua, 49′ 56′ Mario Gomez

4. KOLEJKA

Piątek – 21 września

Stuttgart – Fortuna Dusseldorf 0:0 (0:0)

Sobota – 22 września

Augsburg – Werder Brema 2:3 (1:2)
45+3′ Koo Ja-Cheol, 47′ Philipp Max – 34′ Max Kruse, 36′ Maximilian Eggestein, 75′ Davy Klaasen

Hertha – Borussia Monchengladbach 4:2 (2:1)
31′ 63′ Vedad Ibisević, 34′ Valentino Lazaro, 73′ Ondrej Duda – 29′ Thorgan Hazard, 67′ Alassane Plea

Hoffenheim – Borussia Dortmund 1:1 (1:0)
44′ Joelinton – 84′ Christian Pulisić

Nurnberg – Hannover 2:0 (0:0)
76′ Waldemar Anton (samobójczy), 77′ Torless Knoll

Wolfsburg – Freiburg 1:3 (0:2)
61′ Admir Mehmedi – 7′ Roland Sallai, 21′ Nils Petersen, 50′ Mike Frantz

Schalke – Bayern Monachium 0:2 (0:1)
8′ James Rodriguez, 64′ Robert Lewandowski (rzut karny)

Niedziela – 23 września

Bayer Leverkusen – Mainz 1:0 (0:0)
62′ Kai Havertz

Eintracht – RB Lipsk 1:1 (1:0)
26′ Gelson Fernandez – 54′ Emil Forsberg (rzut karny)

5. KOLEJKA

Wtorek – 25 września

Werder Brema – Hertha 3:1 (2:0)
11′ Martin Harnik, 45′ Milos Veljković, 66′ Max Kruse (rzut karny) – 53′ Javairo Dilrosun

Bayern Monachium  – Augsburg 1:1 (0:0)
48’ Arjen Robben – 87’ Felix Gotze

Freiburg – Schalke 1:0 (0:0)
52′ Florian Niederlechner

Hannover – Hoffenheim 1:3 (0:1)
55′ Niclas Fullkrug (rzut karny) – 20′ Joshua Brenet, 49′ Pavel Kaderabek, 90+3′ Ishak Belfodil

Środa – 26 września

Fortuna Dusseldorf – Bayer Leverkusen 1:2 (0:0)
90+4’ Rouwen Hennings (rzut karny) – 50’ 60’ Kevin Volland

Borussia Dortmund – Nurnberg 7:0 (2:0)
9’ Jacob-Brunn Larsen, 32’ 58’ Marco Reus, 49’ Achraf Hakimi, 74’ Manuel Akanji, 85’ Jadon Sancho, 88’ Julian Weigl

Mainz – Wolfsburg 0:0 (0:0)

Borussia Monchengladbach – Eintracht 3:1 (0:0)
56′ Alassane Plea, 65′ Thorgan Hazard, 85′ Nico Elvedi – 73′ Ante Rebić

RB Lipsk – Stuttgart 2:0 (1:0)
45+1′ Willi Orban, 80′ Jean-Kevin Augustin

6. KOLEJKA

Piątek – 28 września

Hertha Berlin – Bayern Monachium 2:0 (2:0)
23′ Vedad Ibisević (rzut karny), 44′ Ondrej Duda

Sobota – 29 września

Hoffenheim – RB Lipsk 1:2 (0:0)
90+3′ Andrej Kramarić (rzut karny) – 53′ 73′ Yussuf Poulsen

Nurnberg – Fortuna Dusseldorf 3:0 (1:0)
28′ Hanno Behrens (rzut karny), 64′ Mikael Ishak, 78′ Federico Palacios

Schalke – Mainz 1:0 (1:0)
11′ Alessandro Schopf

Stuttgart – Werder Brema 2:1 (1:0)
19′ Anatasios Donis, 75′ Gonzalo Castro – 68′ Ron-Robert Zieler (samobójczy)

Wolfsburg – Borussia Monchengladbach 2:2 (1:1)
12′ Renato Steffen, 68′ Wout Weghorst – 7′ Alassane Plea, 48′ Thorgan Hazard

Bayer Leverkusen – Borussia Dortmund 2:4 (2:0)
9′ Mitchell Weiser – 39′ Jonathan Tah – 65′ Jacob-Brunn Larsen, 69′ Marco Reus, 85′ 90+4′ Paco Alcacer

Niedziela – 30 września

Eintracht – Hannover 4:1 (2:0)
36′ Obite N’Dicka, 45′ Ante Rebić, 59′ Jonathan de Guzman, 89′ Luka Jović – 86′ Florent Muslija

Augsburg – Freiburg 4:1 (2:0)
19′ Francisco Caiuby, 34′ 68′ 83′ Alfred Finnbogason (druga bramka z rzutu karnego) – 49′ Jonathan Schmid (samobójczy)

7. KOLEJKA

Piątek – 5 października

Werder Brema – VfL Wolfsburg 2:0 (1:0)
35′ Davy Klaassen, 86′ Johannes Eggestein

Sobota – 6 października

Borussia Dortmund – Augsburg 4:3 (0:1)
62′ 80′ 90+6′ Paco Alcacer, 84′ Mario Gotze – 22′ Alfred Finnbogason, 71′ Philipp Max, 87′ Michael Gregoritsch

Fortuna Dusseldorf – Schalke 0:2 (0:0)
48′ Weston McKennie, 53′ Guido Burgstaller

Hannover – Stuttgart 3:1 (2:0)
30′ 45+1′ Bobby Wood, 90+1′ Ihlas Bebou – 50′ Mario Gomez

Mainz – Hertha Berlin 0:0 (0:0)

Bayern Monachium – Borussia Monchengladbach 0:3 (0:2)
10′ Alassane Plea, 16′ Lars Stindl, 88′ Patrick Hermann

Niedziela – 7 października

Freiburg – Bayer Leverkusen 0:0 (0:0)

Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 1:2 (0:1)
82′ Reiss Nelson – 40′ Ante Rebić, 46′ Luka Jović

RB Lipsk – Nurnberg 6:0 (4:0)
3′ Kevin Kampl, 7′ Yusuf Poulsen, 21′ 55′ Marcel Sabitzer, 32′ 59′ Timo Werner

8. KOLEJKA

Piątek – 19 października

Eintracht Frankfurt – Fortuna Dusseldorf 7:1 (3:0)
20′ 50′ Sebastien Haller (pierwsza bramka z rzutu karnego), 26′ 34′ 55′ 69′ 72′ Luka Jović – 53′ Dodi Lukebakio

Sobota – 20 października

Augsburg – RB Lipsk 0:0 (0:0)

Bayer Leverkusen – Hannover 2:2 (1:1)
34′ Lars Bender, 90+4′ Karim Bellarabi – 25′ Florent Muslija, 54′ Felipe Martins

Nurnberg – Hoffenheim 1:3 (1:0)
18′ Hanno Behrens (rzut karny) – 50′ 57′ Nelson Reiss, 67′ Adam Szalai

Stuttgart – Borussia Dortmund 0:4 (0:3)
3′ Jadon Sancho, 23′ Marco Reus, 25′ Paco Alcacer, 85′ Maximilian Philipp

VfL Wolfsburg – Bayern Monachium 1:3 (0:1)
63′ Wout Weghorst – 30′ 49′ Robert Lewandowski, 72′ James Rodriguez

Schalke – Werder Brema 0:2 (0:1)
43′ 66′ Maximilian Eggestein

Niedziela – 21 października

Hertha – Freiburg 1:1 (1:1)
7′ Ondrej Duda – 36′ Robin Koch

Borussia Monchengladbach – Mainz 4:0 (1:0)
21′ 53′ 63′ Jonas Hofmann, 58′ Thorgan Hazard

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

7 goli:

Paco Alcacer (Borussia Dortmund)

Luka Jović (Eintracht)

6 goli:

Ondrej Duda (Hertha)

5 goli:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium)

Marco Reus (Borussia Dortmund)

Alassane Plea (Borussia Monchengladbach)

Sebastian Haller (Eintracht)

4 gole:

Alfred Finnbogson (Augsburg)

Thorgan Hazard (Borussia Monchengladbach), Jonas Hofmann (Borussia Monchengladbach)

Vedad Ibisević (Hertha)

Adam Szalai (Hoffenheim),  Reiss Nelson (Hoffenheim)

Yussuf Poulsen (RB Lipsk), Timo Werner (RB Lipsk)

Maximilian Eggestein (Werder Brema)

3 gole:

Arjen Robben (Bayern Monachium), James Rodriguez (Bayern Monachium)

Ante Rebić (Eintracht)

Jean-Kevin Augustin (RB Lipsk)

Mario Gomez (Stuttgart)

Wout Weghorst (Wolfsburg)

2 gole:

Michael Gregoritsch (Augsburg), Philipp Max (Augsburg)

Kai Havertz (Bayer Leverkusen), Kevin Volland (Bayer Leverkusen)

Thomas Mueller (Bayern Monachium),

Jacob-Brunn Larsen (Borussia Dortmund), Jadon Sancho (Borussia Dortmund)

Patrick Hermann (Borussia Monchengladbach)

Dodi Lukebakio (Fortuna Dusseldorf)

Jerome Gondorf (Freiburg)

Nicklas Fullkrug (Hannover 96), Bobby Wood (Hannover 96), Florent Muslija (Hannover 96)

Javairo Dilrosun (Hertha)

Andrej Kramarić (Hoffenheim)

Anthony Ujah (Mainz)

Mihael Ishak (Nurnberg), Hanno Behrens (Nurnberg)

Marcel Sabitzer (RB Lipsk)

Max Kruse (Werder Brema), Davy Klaasen (Werder Brema)

Admir Mehmedi (Wolfsburg), Renato Steffen (Wolfsburg)

1 gol:

Martin Hinteregger (Augsburg), Andre Hahn (Augsburg), Ji-Dong Won (Augsburg) Koo Ja-Cheol (Augsburg), Felix Gotze (Augsburg), Francisco Caiuby (Augsburg)

Leon Bailey (Bayer Leverkusen), Wendell (Bayer Leverkusen), Mitchell Weiser (Bayer Leverkusen), Jonathan Tah (Bayer Leverkusen), Lars Bender (Bayer Leverkusen), Karim Bellarabi (Bayer Leverkusen)

Leon Goretzka (Bayern Monachium), Corentin Tolisso (Bayern Monachium),

Mahmoud Dahoud (Borussia Dortmund), Axel Witsel (Borussia Dortmund), Abdou Diallo (Borussia Dortmund), Marius Wolf (Borussia Dortmund), Christian Pulisić (Borussia Dortmund), Achraf Hakimi (Borussia Dortmund), Manuel Akanji (Borussia Dortmund), Julian Weigl (Borussia Dortmund), Mario Gotze (Borussia Dortmund), Maximilian Philipp (Borussia Dortmund)

Fabian Johnson (Borussia Monchengladbach), Matthias Ginter (Borussia Monchengladbach), Nico Elvedi (Borussia Monchengladbach), Lars Stindl (Borussia Monchengladbach),

Nicolai Muller (Eintracht), Gelson Fernandez (Eintracht), Obite N’Dicka (Eintracht), Jonathan de Guzman (Eintracht)

Benito Raman (Fortuna Dusseldorf), Matthias Zimmermann (Fortuna Dusseldorf), Alfredo Morales (Fortuna Dusseldorf), Rouwen Hennings (Fortuna Dusseldorf)

Dominique Heintz (Freiburg), Gian-Luca Waldschmidt (Freiburg), Roland Sallai (Freiburg), Nils Petersen (Freiburg), Mike Frantz (Freiburg), Florian Niederlechner (Freiburg), Robin Koch (Freiburg

Hendrik Weydandt (Hannover 96), Miiko Albornoz (Hannover 96), Ihlas Bebou (Hannover 96), Felipe Martins (Hannover 96)

Valentino Lazaro (Hertha)

Joelinton (Hoffenheim), Joshua Brenet (Hoffenheim), Pavel Kaderabek (Hoffenheim), Ishak Belfodil (Hoffenheim)

Jean-Philippe Mateta (Mainz), Alexandru Maxim (Mainz)

Vura Misidjan (Nurnberg), Torless Knoll (Nurnberg), Federico Palacios (Nurnberg)

Emil Forsberg (RB Lipsk), Willi Orban (RB Lipsk), Kevin Kampl (RB Lipsk)

Nabil Bentaleb (Schalke), Breel Embolo (Schalke), Alessandro Schopf (Schalke), Weston McKennie (Schalke), Guido Burgstaller (Schalke)

Emiliano Insua (Stuttgart), Anatasios Donis (Stuttgart), Gonzalo Castro (Stuttgart)

Theodor Gebre Selassie (Werder Brema), Yuya Osako (Werder Brema), Milot Rashica (Werder Brema), Martin Harnik (Werder Brema), Milos Veljković (Werder Brema), Johannes Eggestein (Werder Brema)

John Brooks (Wolfsburg), Daniel Ginczek (Wolfsburg), Yunus Mali (Wolfsburg),

RZUTY KARNE

1) Robert Lewandowski (Bayern) – 1. kolejka – Wykorzystany w meczu z Hoffenheim

2) Mikael Ishak (Nurnberg) – 1. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Herthą

3) Thorgan Hazard (Borussia Monchengladbach) – 1. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Bayerem Leverkusen

4) Jonas Hofmann (Borussia Monchengladbach) – 1. kolejka –  Wykorzystany w meczu z Bayerem Leverkusen

5) Sebastien Haller (Eintracht Frankfurt) – 2. kolejka – Wykorzystany w meczu z Werderem Brema

6) Daniel Caligiuri (Schalke) – 2. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Herthą

7) Wendell (Bayer Leverkusen) – 3. kolejka – Wykorzystany w meczu z Bayernem Monachium

8) Dodi Lukebakio (Fortuna Dusseldorf) – 3. kolejka – Wykorzystany w meczu z Hoffenheim

9) Yunus Mali (Wolfsburg) – 3. kolejka – Wykorzystany w meczu z Herthą

10) Nils Petersen (Freiburg) – 4. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Wolfsburgiem

11) Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – 4. kolejka – Wykorzystany w meczu z Schalke

12) Emil Forsberg (RB Lipsk) – 4. kolejka – Wykorzystany w meczu z Eintrachtem

13) Max Kruse (Werder Brema) – 5. kolejka – Wykorzystany w meczu z Herthą

14) Niclas Fullkrug (Hannover) – 5. kolejka – Wykorzystany w meczu z Hoffenheim

15) Rouwen Hennings (Fortuna Dusseldorf) – 5. kolejka – Wykorzystany w meczu z Bayerem Leverkusen

16) Vedad Ibisević (Hertha Berlin) – 6. kolejka – Wykorzystany w meczu z Bayernem Monachium

17) Hanno Behrens (Nurnberg) – 6. kolejka – Wykorzystany w meczu z Fortuną Dusseldorf

18) Andrej Kramarić (Hoffenheim) – 6. kolejka – Wykorzystany w meczu z RB Lipsk

19) Alfred Finnbogason (Augsburg) – 6. kolejka – Wykorzystany w meczu z Freiburgiem

20) Timo Werner (RB Lipsk) – 7. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Nurnberg

21) Sebastien Haller (Eintracht) – 8. kolejka – Wykorzystany w meczu z Fortuną Dusseldorf

22) Wendell (Bayer Leverkusen) – 8. kolejka – Niewykorzystany w meczu z Hannoverem

23) Hanno Behrens (Nurnberg) – 8. kolejka – Wykorzystany w meczu z Hoffenheim

BRAMKI SAMOBÓJCZE

1) Marcel Sabitzer (RB Lipsk) – 1. kolejka – W meczu z Borussią Dortmund

2) Ramazan Ozcan (Bayer Leverkusen) – 2. kolejka – W meczu z Wolfsburgiem

3) Waldemar Anton (Hannover) – 4. kolejka – W meczu z Nurnberg

4) Ron-Robert Zieler (Stuttgart) – 6. kolejka – W meczu z Werderem Brema

5) Jonathan Schmid (Augsburg) – 6. kolejka – W meczu z Freiburgiem