Sportowa Zapowiedź Weekendu [17]

Foto: Pixabay

Zapraszamy na siedemnastą odsłonę naszego cyklu „Sportowa Zapowiedź Weekendu”. Jak wiadomo, najwięcej sportowych wydarzeń można śledzić w weekend. Co piątek przedstawiamy Wam najciekawsze pozycje ze świata sportu, jakie będzie można śledzić od piątku do niedzieli – mecze piłkarskie, siatkarskie, a nawet mistrzostwa Świata i Europy w różnych dyscyplinach. Serdecznie zapraszamy!

Przerwa od wielkiej piłki, ale… nie w Hiszpanii

W ten weekend emocje europejskich kibiców piłkarskich raczej skupią się na hiszpańskiej La Lidze, która rozegra 18. kolejkę spotkań. Do zaproponowania mamy Państwu jeden ciekawy mecz. W niedzielę o 16:15, tuż za plecami FC Barcelony odbędzie się bezpośrednie starcie o drugie miejsce w tabeli, pomiędzy Atletico Madryt i Sevillą. W tej chwili zespół ze stolicy Hiszpanii ma na koncie 34 punkty, będąc o dwa oczka przed swoim niedzielnym rywalem. Statystycznie patrząc, oba zespoły mają w tym sezonie po 9 zwycięstw. Podopieczni Diego Simeone 7 razy remisowali, ale mają na koncie tylko 1 porażkę, podczas gdy zespół z Andaluzji remisował pięciokrotnie, ale na koncie ma aż 3 porażki. Co ciekawe, mimo wyższej pozycji w tabeli Atletico ma strzelonych pięć bramek mniej, ale też o pięć trafień mniej straconych, co wskazuje na idealny stosunek bramkowy obu drużyn (+12). Wypoczęci piłkarze po Świętach Bożego Narodzenia powinni wrócić do gry z dużą energią, więc oczekiwać można bardzo zaciętego i emocjonującego meczu.  Miejmy nadzieję, że padnie też sporo goli!

Finisz Turnieju Czterech Skoczni i Tour de Ski

W ten weekend nasze oczy będą głównie skierowane na Innsbruck i Bishofschofen. To właśnie w tych  dwóch austriackich miejscowościach odbędzie się końcówka 67. Turnieju Czterech Skoczni. W piątek o godzinie 14 zawodnicy będą rywalizować w konkursie w Innsbrucku, dzień później odbędą kwalifikacje w Bishofschofen, a w niedzielę na tej samej skoczni zakończą turniej. Sytuacja w klasyfikacji generalnej zawodów jest niezwykle ciekawa, bo do prowadzącego Japończyka Ryoyu Kobayashiego tylko 2,3 punktu traci Markus Eisenbichler. Na trzecim miejscu – ze stratą 22,9 punktu plasuje się Dawid Kubacki, ale walka zarówno o wygraną, jak i o najniższy stopień podium może być jeszcze niezwykle zacięta, stąd w weekend czekają nas ogromne emocje.

Niezwykle ciekawie – mimo, że bez udziału Polaków – powinno być też w biegowym Tour de Ski. W weekend pora na dwa ostatnie starty tego morderczego cyklu. W sobotę odbędą się biegi ze startu wspólnego stylem klasycznym. Najpierw wybiegną kobiety (14:00), potem mężczyźni (15:10). W niedzielę na obie rywalizujące grupy czeka mordercza wspinaczka pod Alpe Cermis, na którą kobiety wyruszą o 13:00, a mężczyźni o 14:45. Klasyfikacji zawodów przewodzą Norwegowie – Ingvild Fluegstad Oestberg i Johannes Hoesflot Klaebo.

Piątek:

14:00 – Skoki narciarskie – Turniej Czterech Skoczni – Konkurs w Innsbrucku

Sobota:

14:00 – Biegi narciarskie – Tour de Ski – Bieg ze startu wspólnego stylem klasycznym kobiet
15:10 – Biegi narciarskie – Tour de Ski – Bieg ze startu wspólnego stylem klasycznym mężczyzn
17:00 – Skoki narciarskie – Turniej Czterech Skoczni – Kwalifikacje w Bischofshofen

Niedziela:

13:00 – Biegi narciarskie – Tour de Ski – Finałowa wspinaczka pod Alpe Cermis kobiet
14:45 – Biegi narciarskie – Tour de Ski – Finałowa wspinaczka pod Alpe Cermis mężczyzn
16:15 – Piłka nożna – Liga hiszpańska – Sevilla – Atletico Madryt
17:00 – Skoki narciarskie – Turniej Czterech Skoczni – Konkurs w Bischofshofen

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 668 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*