Serie A: Juventus traci pierwsze punkty, zwycięskie Napoli oraz derby Mediolanu

W najciekawszych meczach weekendowych Serie A Juventus zremisował z Genoa CFC, Napoli pewnie pokonało Udinese, derby Mediolanu zostały rozegrane na korzyść Interu.

Juventus zatrzymany!

Po ośmiu zwycięskich spotkaniach i pełnej puli punktów w Serie A, Juventus po raz pierwszy w tym sezonie nie zdobył trzech oczek. Zespół z Turynu zremisował z Genoą 1:1. Gole strzelili Cristiano Ronaldo i Bessa. Na boisku kibice oglądali dwóch Polaków: Wojciecha Szczęsnego i Krzysztofa Piątka, którzy rozegrali pełne 90 minut.

Podczas pierwszych minut meczu najlepszym piłkarzem na boisku był CR7. Ronaldo był dosłownie wszędzie i cały czas przeprowadzał ataki na bramkę rywali. Pierwszy strzał wyłapał bramkarz, natomiast drugi trafił w poprzeczkę. W 19. minucie Ronaldo znalazł w końcu sposób na pokonanie bramkarza Genoi. Po uderzeniu Joao Cancelo i rykoszecie od jednego z defensorów, piłka wpadła pod nogi CR7, który trafił do bramki z kilku metrów. Futbolówka przeleciała jeszcze między nogami Krzysztofa Piątka, który postanowił wspomóc obronę przy częstych atakach Juve.

W 53. minucie kibice podziwiali obu Polaków w akcji. Piątek zebrał piłkę przed szesnastym metrem i uderzył bardzo dobrze w światło bramki. Górą był jednak Wojciech Szczęsny, który wybił piłkę na rzut rożny.

67. minuta należała do Genoi. Po pięknym dośrodkowaniu Kouame z prawej części boika, obrona Juve nie dopilnowała Bessy, który strzałem głową pokonał Szczęsnego.

Stara Dama zdecydowała się na błyskawiczną odpowiedź. Po wrzutce Alexa Sandro z lewego skrzydła, niecelnym strzałęm głową popisał się Cristiano Ronaldo. W ostatniej fazie meczu swoje szanse mieli jeszcze Pjanić i Dybala, wprowadzeni z ławki rezerwowych. Po ich próbach piłka minęła bramkę rywali.

Juventus FC – Genoa CFC 1:1 (1:0)

1:0 Cristiano Ronaldo 19′
1:1 Bessa 67′

żółte kartki:
Benatia – Romero, Criscito, Pandev

Juventus: Szczęsny – Alex Sandro, Benatia, Bonucci, Cancelo – Matuidi (71′ Dybala), Bentancur, Pjanić – Mandzukić (81′ Bernardeschi), Ronaldo, Cuadrado (59′ Douglas Costa)

Genoa: Radu – Criscito, Romero, Biraschi – Lazović, Sandro, Romulo, Pereira (79′ Gunter) – Bessa (82′ Hiljemark) – Piątek, Kouame (85′ Pandev)

Pewne zwycięstwo Napoli.

Napoli pewnie wygrało z Udinese i zdobyło komplet punktów. W barwach gości od pierwszej minuty zagrali Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik.

Mecz w Udine stał pod znakiem całkowitej dominacji Napoli. Drużyna z Neapolu już w pierwszym kwadransie gry wyszłą na prowadzenie. W 14 minucie na listę strzelców wpisał się Fabian Ruiz, który przejął piłkę po stracie rywali i popisał się przepięknym strzałem sprzed pola karnego.

Napoli kontrolowało mecz w każdym aspekcie gry, na każdym kroku ukazując, że są zdecydowanie mocniejszym zespołem niż drużyna gospodarzy. Jedyną rzeczą, która pozostawiała wiele do życzenia byłą precyzja, ponieważ większość strzałów na bramką była niecelna.

Napoli podwyższyło wynik dopiero gdy z boiska zszedł Arek Milik, W 82. minucie jedenastkę dla gości w stu procentach wykorzystał Dries Mertens. Później do siatki trafił Rog, który uzyskał doskonałe podanie od Mertensa i płaskim strzałem przy słupku pokonał bramkarze gospodarzy.

Udinese – Napoli 0:3 (0:1)
0:1 Ruiz 14′
0:2 Mertens (k.) 82′
0:3 Rog 86′

Udinese: Scuffet – Stryger Larsen, Troost-Ekong (35′ Opoku), Nuytinck (87′ Wagué), Samir, Behrami – Pussetto, Fofana, Mandragora, de Paul – Lasagna.

Napoli: Karnezis – Malcuit, Albiol, Koulibaly, Hysaj – Callejon, Allan,  Zieliński (85′ Rog), Verdi (4′ Ruiz) – Milik (74. Hamsík), Mertens.

Derby Mediolanu dla Interu!

Bohaterem Interu został Mauro Icardi, który w doliczonym czasie meczu zdobył bramkę i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo nad AC Milanem.

Od samego początku mecz był zacięty i żaden z piłkarzy nie ustępował rywalowi, przez co dochodziło do ostrych starć. Pierwsza połowa to minimalna przewaga Interu, ale i Milanowi nie brakowało okazji bramkowych.

W 33. minucie bliski wyjścia na prowadzenie był Inter, ale piłka, która na siódmym metrze trafiła do Icardiego, uderzyła w poprzeczkę. Kilka minut później ten sam napastnik minimalnie minął się z piłką po dograniu z prawego skrzydła.

W 42. minucie sędzia nie uznał bramki strzelonej przez Milan. Mussacchio znalazł się bowiem na pozycji spalonej przed tym, gdy umieszczał piłkę w siatce. Kilka chwil później swojej szansy nie wykorzystał Veccino, po tym jak po jego strzale piłka minęła słupek.

W drugiej połowie zawodnicy obu drużyn czekali tylko na błąd swoich rywali. Nikt nie zamierzał nadmiernie ryzykować i odsłaniać dostępu do bramki. Oba zespoły grały bardzo zachowawczo, więc kibice nie mogli zobaczyć wielu spektakularnych akcji.

Gdy w doliczonym czasie gry wydawało się, że w meczu padnie bezbramkowy remis, Inter wypracował idealną sytuację by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po bardzo precyzyjnym dograniu z prawego skrzydła, Icardi pokonał bramkarza Milanu doskonałym strzałem głową. Tak więc, mecz rozstrzygnął się w samej końcówce na korzyść Interu Mediolan.

Inter Mediolan – AC Milan 1:0 (0:0)
1:0 Icardi 90+2′

Inter – Politano
Milan – Biglia, Calhanoglu, Calabria, Suso

Inter: Handanović – Vrsaljko, de Vrij, Skriniar, Asamoah – Brozović, Vecino – Politano (82′ Candreva), Nainggolan (30′ Valero), Perisić (70′ Balde) – Icardi

Milan:: G. Donnarumma – Calabria (90+2′ Bertolacci), Musacchio, Romagnoli, Rodriguez – Kessie (84′ Bakayoko), Biglia, Bonaventura – Suso, Higuain, Calhanoglu (74′ Cutrone)

O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.