Ricciardo oficjalnie w teamie Reanault

Foto: Flickr

Kilka dni po ogłoszeniu odejścia Ricciardo z teamu Red Bullla, otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie przyjęcia go do ekipy Renault.

Renault potwierdza, że 29-letni Australijczyk będzie partnerem Nico Hulkenberga. Podpisał on dwuletni kontrakt.

Wszystkie swoje dotychczasowe sukcesy Ricciardo odnosił w stajni Red Bulla, trzykrotnie sięgał po zwycięstwo i 29 razy stawał na podium. W ekipie spod znaku byka korzystał z jednostek napędowych Reanault.

„To była prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych decyzji jaką musiałem podjąć w mojej karierze” mówił Ricciardo. „Doszedłem jednak do wniosku, że nadszedł czas na nowe wyzwanie.”

„Zdaję sobie sprawę, że przed Renault jeszcze długa droga, aby osiągnąć cel walki na najwyższym poziomie, ale jestem pod wrażeniem ich postępu w ostatnich dwóch latach i wiem, że za każdym razem, gdy Renault angażowało się w sport w końcu wygrywało.”

„Podpis Daniela na naszym kontrakcie podkreśla jedynie naszą determinację, aby przyspieszyć postępy mające na celu przeniesienie nas na czoło stawki” powiedział Cyril Abiteboul, szef zespołu Renault. „Jest to także świadectwo pracy wykonanej przez nas na przestrzeni ostatnich dwóch i pół lat.”

„Talent Daniela i jego charyzmatyczna postać to dodatkowe ogromne atuty i duma dla naszego zespołu. Będziemy musieli odwdzięczyć się za jego wiarę w nas dostarczeniem mu najlepszego możliwego auta.”

„W sezonie 2019 powitamy go w naszym dojrzewającym zespole z ogromną dumą, ale również pokorą.”

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 495 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*