Real Madryt wygrywa w Lidze Mistrzów. Czy obudzi się także w La Liga?

Liga Mistrzów zawitała do Rzymu, lecz nie pozostawiła po sobie dobrych nastrojów. Ogromne powody do zadowolenia maja pilkarze Realu Madryt, którzy pokonali AS Roma 0:2. Rzymianie okazali się zbyt słabi, aby wyszarpać chociaż jeden punkt gościom, którzy obecnie nie są w najlepszej dyspozycji piłkarskiej.

Pierwsza połowa była niezbyt ciekawa w wykonianiu obu zespołów. Pierwszą dogodną sytuację miała Roma dopiero w 34. minucie spotkania. Wtedy swojej okazji wpisania się na listę strzelców nie wykorzystał Patrik Schick. Czech posłał piłkę w lewy dolny róg bramki, ale Courtois stał na straży i popisał się doskonałą interwencją.

W doliczonym czasie swoją okazję miał także Cengiz Under. Piłkarz Romy nie wykorzystał setki, a piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Druga część meczu była zupełnym przeciwieństwem pierwszej. Wynik spotkania został otwarty w 47. minucie przez Garetha Bale`a. Walijczyk wykorzystał błąd defensorów i z premedytacją wpakował piłkę do siatki. Rzymianie od razu wzięli się za odrabianie strat, ale na straży bramki Królewskich stał Thibaut Courtois, który tego wieczoru był nie do pokonania.

Real wyprowadził kolejny cios w 59. minucie meczu. Tym razem na listę strzelców wpisał się Lucas. Karim Benzema prostym podaniem rozmontował defensywę rywali, a piłkę do bramki głową skierował wspomniany wcześniej Lucas.

To trafienie uspokoiło tempo gry. Swoje szanse na podwyższenie wyniku mieli również Marcelo i Benzema, ale żadnemu z nich nie udało się pokonać Olsena.

Obie drużyny mają już zapewniony udział w fazie pucharowej. Real z 12 punktami jest liderem grupy, a Roma ma 3 oczka mniej i zajmuje drugie miejsce, Następne mecze będą tylko formalnością. Teraz pora na przebudzenie w La Liga i odrabianie strat.

AS Roma – Real Madryt 0:2 (0:0)
0:1 Bale 47′
0:2 Lucas 59′

Żółte kartki:
AS Roma – Zaniolo 42′
Real Madryt – Modrić 21′, Varane 90+4′

AS Roma: Olsen – Kolarov, Fazio, Manolas, Florenzi – Cristante, N’Zonzi (Coric 64′) – El Shaarawy, Zaniolo (Karsdorp 69′), Under – Schick

Real Madryt: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo – Kroos, Llorente, Modrić (Valverde 81′) – Lucas, Benzema (Mariano 77′), Bale (Asensio 84′)

Sędzia główny: Clément Turpin (Francja)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 445 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.