Racing Point zmienia barwy bolidu

Foto: Wikipedia

Nowy bolid ze stajni Racing Point zmieni swoje barwy po pojawieniu się nowego dużego sponsora. Teraz samochód ma mieć różowo-niebieskie kolory,

W poprzednim tygodniu pojawiły się informacje, że ekipa z Silverstone pozyskała nowego dużego sponsora w postaci firmy SportPesa.

Kwota kontraktu oficjalnie nie jest znana, ale źródła podają, że będzie sięgać 15 milionów dolarów. Jednym z warunków jest otrzymanie praw do zmiany barw bolidu przez SportPesa.

– Granica 15 milionów dolarów jest ważna, gdyż jest to wysokość opłaty jaką uiściło BWT za zostanie głównym sponsorem. Nie można potwierdzić, że SportPesa nabyło prawo do sponsoringu tytularnego, ale może zdradzić, że zespół zmieni swoje wyścigowe barwy na różowo-niebieskie – dowiadujemy się z serwisu Sport Business.

Racing Point ma pokazać swoje nowe oblicze już 13 lutego w Toronto. Kibice mają zagwarantowane nowe kolory bolidu oraz zaprezentowanie w pełni oficjalnej nazwy zespołu, gdyż obecna ma formę jedynie przejściową.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*