Puchar Polski: Pierwsza duża niespodzianka w I rundzie!

obraz pexels

Dziewiętnaście spotkań I rundy piłkarskiego Pucharu Polski rozegrano w środę. Byliśmy świadkami pierwszej bardzo poważnej niespodzianki. W Morągu miejscowy Huragan wyeliminował Zagłębie Lubin, wygrywając z „Miedziowymi 3:2.

W Morągu wszystko zaczęło się zgodnie z planem, bo już w 17. minucie na liście strzelców znalazł się Jakub Mares, który dobrze spisuje się również w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy. Jednak w drugiej połowie Joao Augusto, Dariusz Boczko oraz Mateusz Majkowski trafiali do bramki bezradnego Mateusza Kuchty i nie zmieniło wiele nawet trafienie w ostatniej minucie Macieja Dąbrowskiego.

Z ekstraklasowych drużyn najpewniejsze zwycięstwo odniosły dziś ekipy Śląska Wrocław i Miedzi Legnica – po 3:0. Ci pierwsi pokonali na wyjeździe Olimpię Elbląg. Warto zwrócić uwagę w tym meczu nie tylko na wysoką wygraną klubu ze stolicy Dolnego Śląska, ale przede wszystkim dwa gole powracającego do łask Arkadiusza Piecha, który niedawno został przesunięty do rezerw przez konflikt z Tadeuszem Pawłowskim, a potem przywrócony do pierwszego zespołu. Jak widać teraz, napastnik odbudowuje swoją pozycję. Miedź za to nie pozostawiła złudzeń trzeciej drużynie Fortunie I Ligi. Gole dla legniczan zdobywali Petteri Forsell, Wojciech Łobodziński oraz samobójcze trafienie zaliczył Adrian Basta. Mecz był rozstrzygnięty już po 27. minutach.

Jutro ostatnie spotkanie tej rundy, w którym Zagłębie Sosnowiec zagra z Olimpią Grudziądz.

Olimpia Elbląg – Śląsk Wrocław 0:3
10’ 28’ Arkadiusz Piech (drugi gol z rzutu karnego), 90+1’ Mateusz Radecki

Resovia Rzeszów – Warta Poznań 2:0
11’ 38’ Bartłomiej Buczek

Elana Toruń – Bytovia Bytów 1:3
80’ Krzysztof Wołkowicz – 25’ Maksymilian Hebel, 42’ Filip Burkhardt, 90+3’ Michał Kołodziejski (samobójczy)

KP Starogard Gdański – Górnik Łęczna 1:0
2’ Wojciech Zyska

Bałtyk Koszalin – Rozwój Katowice 1:3 (po dogrywce)
5’ Paweł Łysiak – 38’ Mateusz Wrzesień, 102’ Przemysław Mońka, 111’ Daniel Paszek

GKS Drwinia – Wisła Puławy 0:1
45+1’ Szymon Stanisławski

Falubaz Zielona Góra – Wigry Suwałki 0:1
38’ Paweł Kaczmarczyk

Huragan Morąg – Zagłębie Lubin 3:2
55’ Joao Augusto, 81’ Dariusz Boczko, 87’ Mateusz Jajkowski – 17’ Jakub Mares, 90’ Maciej Dąbrowski

Lechia Dzierżoniów – Jagiellonia Białystok 0:1
59’ Karol Świderski

Legionovia Legionowo – GKS Tychy 2:1
39’ Daniel Gołębiewski, 80’ Piotr Krawczyk (rzut karny) – 19’ Hubert Adamczyk

KS Paradyż – Puszcza Niepołomice 0:7
16’ Łukasz Furtak, 18’ Dawid Ryndak, 23’ Marcel Kotwica, 40’ Mateusz Bartków, 60’ 67’ Marek Kuźma, 86’ Patryk Kura

Polonia Środa Wielkopolska – Radomiak Radom 4:3
48’ Jakub Wilk, 51’ Jędrzej Kujawa, 55’ Krzysztof Bartoszak, 63’ Jakub Apolinarski – 59’ Damian Szuprytowski, 76’ Patryk Winsztal, 87’ Patryk Mikita

ROW Rybnik – Cracovia 1:3
41’ Piotr Okuniewicz – 58’ Filip Piszczek, 60’ Michał Helik, 77’ Sergei Zenjov

Tur Bielsk Podlaski – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:4
61’ Patryk Stypułkowski – 27’ Florin Purece, 81’ Arni Vilhjalmsson, 86’ Kamil Słaby, 90+3’ Vlastimir Jovanović

GKS Jastrzębie – Piast Gliwice 1:2
74’ David Weis – 30’ Karsten Ayong, 37’ Denis Gojko

MKS Kluczbork – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2
4’ Chopi, 13’ Adrian Rakowski

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica 0:3
5’ Petteri Forsell, 13’ Wojciech Łobodziński, 72’ Adrian Basta (samobójczy)

GKS Bełchatów – Garbarnia Kraków 2:1 (po rzutach karnych – 6:5)
95’ Patryk Mularczyk – 93’ Szymon Kiebzak

GKS Katowice – Pogoń Szczecin 2:1 (po rzutach karnych – 5:3)
21’ David Anon (rzut karny) – 85’ Kamil Drygas