Proponowane zmiany formatu kwalifkacji w wyścigach Grand Prix

foto: Flickr

Władze Formuły 1 chcą dyskusji na temat zmian w formacie kwalifikacji przed wyścigami Grand Prix . Jest pomysł, aby składały się z czterech zamiast trzech rund. Takie informacje podał dyrektor zarządzający Ross Brawn.

– Obecny system obowiązuje od kilku lat i dobrze się przyjął, ale to nie znaczy, że nie powinniśmy próbować go ulepszyć – zakomunikował Brawn.

Nowy pomysł zakłada, że w trzech pierwszych seriach eliminacyjnych odpadałoby po czterech zawodników. Natomiast w czwartej serii najlepsza ósemka podjęła by walkę o pole position. W chwili obecnej po pierwszych dwóch częściach eliminowanych jest pięciu kierowców, aby w trzeciej pozostałych dziesięciu rywalizowało o pole position.

Nowe przepisy to na razie luźna propozycja, ale według nich każda z części byłaby krótsza.

Dyskusję nad zmianami zdeterminowały ostatnie zawody GP Rosji na torze w Soczi. Miała tam miejsce sytuacja, w której pięciu zawodników nie pokonało ani jednego okrążenia podczas drugiej części kwalifikacji. Było to spowodowane względami taktycznymi.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 533 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*