Potencjalni rywale Polaków w barażach do Euro U-21

Reprezentacja Polski U-21 wygrała swoje ostatnie spotkanie w fazie grupowej eliminacji do Euro. Biało-czerwoni zwyciężyli z Gruzją 3:0 i dzięki temu zapewnili sobie prawo do gry w barażach. Wśród potencjalnych rywali, z którymi możemy zmierzyć się w decydującym o awansie dwumeczu są bardzo dobre zespoły. Może być ciężko.

Polska zajęła drugą lokatę w swojej grupie eliminacyjnej, która daje jej pierwsze miejsce spośród wszystkich wiceliderów. O występ na Euro U-21 będą walczyć cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc.

Potencjalnymi rywalami Polski w dwumeczu o awans są Grecja, Austria i Portugalia. Losowanie par odbędzie się w piątek o godzinie 13:00. Oba mecze odbędą się w dniach 12-20 listopada.

Warto wspomnieć o samym meczu Polaków z Gruzinami. Nasi piłkarze wyszli na prowadzenie w 52. minucie meczu. Po strzale Filipa Jagiełły zza pola karnego, piłka odbiła się od gruzińskiego obrońcy i wpadła do bramki. Gol został zaliczony jako samobójcze trafienie Andro Giorgadze.

Po kolejnych 22 minutach Polacy podwyższyli wynik. Doskonałe podanie Sebastiana Szymańskiego wykorzystał Konrad Michalak, który chwilę wcześniej pojawił się an boisku. Wbiegł on w pole karne i pokonał bramkarza reprezentacji Gruzji uderzeniem zewnętrzną częścią buta. W samej końcówce na listę strzelców wpisał się jeszcze Dawid Kownacki. Mecz zakończył się zwycięstwem Polski 3:0.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.