Polski obrońca błyszczy w lidze rosyjskiej!

Foto: Wikipedia

W ostatnich kilkunastu dniach głośno było o transferze do ligi rosyjskiej Grzegorza Krychowiaka i jego debiucie w barwach mistrza kraju – Lokomotiwu Moskwa. W lidze rosyjskiej grają też jednak inni polscy piłkarze, a jeden z nich został właśnie wybrany do 11-tki kolejki. Mowa o Macieju Wiluszu.

Polak przed początkiem ubiegłego sezonu zasilił szeregi FK Rostow. Dość szybko znalazł sobie miejsce w wyjściowej 11-tce zespołu. Polski stoper rozegrał 26 spotkań, a w październikowym spotkaniu ze Spartakiem Moskwa zdobył nawet gola. W nowy sezon polski stoper również wszedł w rewelacyjnym stylu. Po dwóch spotkaniach jego zespół jest wiceliderem ligi, dzięki wygranym 1:0 z Akhmatem Groznym i CSKA Moskwa.

W tym drugim spotkaniu Wilusz zagrał pełne 90 minut i otrzymał ocenę „8,2”, co pozwoliło dostać mu się do zestawienia kolejki. W obronie obok Polaka znaleźli się: Vladislav Ignatjev (Lokomotiw Moskwa), Ade (FC Orenburg) oraz Milad Mohammadi (Akhmat Grozny). W całym zestawieniu Polak miał szóstą najwyższą notę.

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 631 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*