Polacy w Anglii: Grosicki trafia po raz drugi, grał Bednarek

Gol Kamila Grosickiego i powrót do składu Jana Bednarka to najważniejsze wątki cyklu „Polacy w Anglii”, który podsumowuje miniony weekend Biało-czerwonych podczas meczów dwóch najwyższych szczebli rozgrywkowych angielskiej piłki. Kolejne zwycięstwo zaliczył też West Ham z Łukaszem Fabiańskim w składzie.

Premier League:

Występ Łukasza Fabiańskiego w barwach West Hamu w pełnym wymiarze czasu to już tradycja, ale jego klub ostatnio notuje całkiem niezłą serię trzech wygranych meczów z rzędu: Newcastle (3:0), Cardiff (3:1) oraz właśnie w miniony weekend Crystal Palace (3:2). Ten ostatni mecz to prestiżowe derby Londynu, więc zwycięstwo cieszy tym bardziej. Oba gole drużyna West Hamu straciła po wykorzystaniu dobrych dośrodkowań – najpierw autorem asysty był James Tomkins, a gola zdobył James McArthur i było 0:1. Potem, przy wyniku 3:1 dla drużyny Fabiańskiego, piłkę w pole karne wgrał Max Meyer, a gola zdobył Jeffery Schlupp.

Dużą nowością jest występ Jana Bednarka w Southampton. Polaka w akcję na sam początek swojej kariery w drużynie „Świętych” posłał nowy trener drużyny – Ralph Hasenhuttl. Polak od specjalistycznych angielskich mediów otrzymał tylko notę „4” (Sky Sports) i „5” (Daily Mail). Jednak cała drużyna gości nie zachwycała i nikt nie wyróżnił się wybitnie wysoką oceną. Tradycyjnie na ławce rezerwowych mecz z Liverpoolem (0:4) spędził bramkarz Bournemouth – Artur Boruc.

Łukasz Fabiański (West Han) – Cały mecz z Crystal Palace (3:2)

Jan Bednarek (Southampton) – Cały mecz z Cardiff (0:1)

Artur Boruc (Bournemouth) – Cały mecz z Liverpoolem na ławce (0:4)

The Championship:

Druga bramka w sezonie Kamila Grosickiego była najmocniejszym akcentem występu Biało-czerwonych w The Championship podczas weekendowej kolejki. Polak swoje trafienie zaliczył w zremisowanym meczu z Millwall (2:2). Już w 6. minucie spotkania w polu karnym znalazł się Jarrod Bowen, dostrzegł na prawej stronie Kamila Grosickiego, który dostał piłkę i stanął tylko przed bramkarzem rywali, uderzając bardzo mocno w lewy róg bramki i nie dając szans Jordanowi Archerowi.

Jedynym Polakiem, który w ten weekend rozegrał cały mecz był Mateusz Klich. Polak w protokole meczowym zapisał się tylko żółtą kartką, ale jego zespół wygrał 2:1 z Queen’s Park Rangers, w którego barwach 73 minuty zagrał Paweł Wszołek. Ponadto, w barwach Bolton Wanderers 79 minut na boisku przebywał Paweł Olkowski, ale jego zespół przegrał 2:3 z liderem tabeli – Norwich. Złą informacją jest strata miejsca w pierwszym składzie Ipswich Town – Bartosza Białkowskiego. Zastąpił go Dean Gerken, ale puścił dwie bramki w meczu ze Stoke City.

Mateusz Klich (Leeds United) – Cały mecz i żółta kartka w meczu z Queen’s Park Rangers (2:1)

Kamil Grosicki (Hull City) – 84 minuty i bramka w meczu z Millwall (2:2)

Paweł Olkowski (Bolton Wanderers) – 79 minut w meczu z Norwich (2:3)

Paweł Wszołek (Queen’s Park Rangers) – 73 minuty w meczu z Leeds United (1:2)

Bartosz Białkowski (Ipswich Town) – Cały mecz ze Stoke City na ławce (0:2)