Polacy w Anglii: Bednarek w wyjściowym składzie na Chelsea

Jan Bednarek rozegrał 45 minut w meczu z Chelsea Londyn, ale nie wpisał się jak w ubiegłym sezonie na listę strzelców. Łukasz Fabiański puścił tylko jednego gola, ale jego zespół przegrał mecz ligowy. W końcu Mateusz Klich podczas swojego występu zaliczył nieprzyjemny incydent z brakiem soczewki w oku. Tak w skrócie wyglądał weekend Polaków w Anglii. Po więcej szczegółów zapraszamy poniżej!

Premier League

Po serii udanych meczów znowu przegrał West Ham United. Tradycyjnie strzegący bramki „Młotów” Łukasz Fabiański miał mało pracy, ale jedna kapitulacja wystarczyła, by jego zespół stracił trzy punkty. Polak nie miał najmniejszych szans, by skutecznie interweniować przy strzale Glenna Murraya. W związku z tym, większość angielskich mediów oceniła Polaka na ocenę 6 w 10-stopniowej skali. Zazwyczaj to właśnie ta ocena jest wyjściową dla wszystkich zawodników występujących w danym spotkaniu, więc spokojnie można napisać, że występ byłego piłkarza Swansea był po prostu przeciętny.

Duża zmiana za to u Jana Bednarka w Southampton. Polak pierwszy raz od dłuższego czasu wyszedł w wyjściowym składzie na mecz z Chelsea. Być może trener Mark Hughes przypomniał sobie o tym, że w zeszłym sezonie polski obrońca debiutował w Premier League właśnie w meczu z Chelsea (2:3) i strzelił wtedy gola. Tym razem już tak dobrze nie było, a reprezentant Polski rozegrał tylko jedną połowę. Tuż przed rozpoczęciem drugiej połowy zmienił go Oriol Romeu.

Łukasz Fabiański – West Ham – Cały mecz z Brighton (0:1)

Jan Bednarek – Southampton – 45 minut z Chelsa (0:3)

Artur Boruc – Bournemouth – Cały mecz z Watfordem na ławce (4:0)

The Championship

Czterech Polaków – w tym dwóch w podstawowym składzie swoich drużyn – pojawiło się na boiskach podczas rozegranej w weekend 12. kolejki The Championship.  Cały mecz rozegrał tylko Paweł Olkowski, którego Bolton tym razem przegrał z Blackburn Rovers 0:1. Nietypowo jednak zakończył się występ Mateusza Klicha. Po 30 minutach spotkania z Brentford (1:1) reprezentant Polski… uderzony przez rywala stracił soczewkę i przez ponad pół godziny musiał grać bez wspomagania wzroku. Ostatecznie zszedł w 63. minucie. Na pewno jednak będzie gotowy na kadrę.

W swoich drużynach zagrali też inni nasi piłkarze z drugiego poziomu rozgrywkowego w Anglii. QPR również zremisowało 1:1 z Derby, a przez ponad godzinę na boisku prezentował się Paweł Wszołek. Polak jednak nie notuje zbyt dobrego początku sezonu. Statystyki wyraźnie to pokazują – 12 kolejek, 6 spotkań i tylko 143 minuty na boisku, bez zdobytego gola. W podobnej sytuacji jest Kamil Grosicki, który co prawda zagrał przez prawie kwadrans w starciu z Sheffield United, ale jego drużyna uległa rywalom 0:1. Czy popularny „Turbo Grosik” w zbliżających się meczach kadry będzie wartościowym piłkarzem, który pomoże drużynie w spotkaniach z Portugalią i WłochamI?

Paweł Olkowski – Bolton Wanderers – Cały mecz z Blackburn Rovers (0:1)

Mateusz Klich – Leeds United – 63 minuty w meczu z Brentford (1:1)

Paweł Wszołek – Queen’s Park Rangers – Od 30. minuty w meczu z Derby (1:1)

Kamil Grosicki – Hull City – Od 80. minuty w meczu z Sheffield United (0:1)

Bartosz Białkowski – Ipswich Town – Cały mecz na ławce ze Swansea (3:2)