Podsumowanie Fortuna 1 Ligi – 13 kolejka

Piątek i sobota w piłkarskiej Polsce, upłynęła pod znakiem także 1-ligowych emocji. W tej serii gier, zespoły wyjątkowo hojnie dzieliły się ze sobą punktami. Na tablicach wyników, aż czterokrotnie kibice mieli okazję zobaczyć po końcowym gwizdku wynik remisowy.

Trzynasta kolejka spotkań na zapleczu Ekstraklasy, dla wielu klubów rzeczywiście okazała się pechowa. Najbardziej rozczarowani po minionym weekendzie, mogą być chyba gracze Bytovii. Jeszcze w trzeciej doliczonej minucie spotkania remisowali z GKS-em Jastrzębie 1:1 by ostatecznie… stracić choćby punkt, minutę później. W zupełnie odmiennych nastrojach mogą zaś być gracze katowickiego GKS. Podopieczni Jakuba Dziółki po raz trzeci w tym sezonie zaznali smaku zwycięstwa, w pokonanym polu zostawiając Stomil Olsztyn.

ŁKS Łódź – Wigry Suwałki 2:1 (1:0)

Mecz w Łodzi stał niestety pod znakiem błędów sędziowskich. Oba gole dla ŁKS-u Łódź padły w wyniku podyktowania jedenastek. Drugi rzut karny, dzięki któremu Łodzianie wygrali z Wigrami Suwałki był podyktowany zupełnie bezpodstawnie. Wynik jest jednak wynikiem, a dzięki trzem punktom zdobytym na własnym boisku, ŁKS ,,wdrapał się” na trzecią pozycję w tabeli. Z kolei zespół z Suwałk czeka na przełamanie, bo od kilku kolejek nie potrafi zapisać na swym koncie trzech punktów za zwycięstwo w meczu. Trener Kamil Socha musi więc zrobić wszystko, by w następnych kolejkach skuteczność pozwoliła na odniesienie upragnionej wygranej.

ŁKS Łódź: Michał Kołba, Jan Grzesik, Maksymlian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Artur Bogusz, Lukas Bielák, Piotr Pyrdoł (71’ Piątek), Wojciech Łuczak (46’ Maciej Wolski), Ramirez, Patryk Bryła (86’ Bartłomiej Kalinkowski), Rafał Kujawa.

Wigry Suwałki: Damian Węglarz, Paweł Olszewski, Arkadiusz Najemski Adrian Karankiewicz Jonatan Straus, Damian Pawłowski Filip Karbowy (74’ Dawid Polkowski), Martin Adamec, Karol Mackiewicz (46’ Piotr Kwaśniewski), Robert Bartczak, Paweł Kaczmarczyk (45’ Bartosz Mroczek).

Żółte kartki:

ŁKS Łódź: Maciej Wolski.

Wigry Suwałki: Damian Węglarz, Martin Adamec.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Puszcza Niepołomice 2:2 (2:1)

Mecz w Niecieczy mógł się podobać ponieważ pod obiema bramkami działo się sporo. Pierwszy cios zadali gospodarze, już kilkanaście sekund po gwizdku rozpoczynającym spotkanie. Listę strzelców w tym spotkaniu otworzył Vladislavs Gutkovskis. Piłkarze Puszcze nie zamierzali jednak biernie patrzeć na rozwój wydarzeń na boisku. Gola wyrównującego, strzałem w polu karnym zdobył Hubert Tomalski. W 45 minucie natomiast, swą premierową bramkę w barwach Termaliki, zdobył Islandczyk Arni Vilhjalmsson. Do przerwy w Niecieczy, utrzymywał się więc remis. Decydujący cios zadał jednak zespół gości. Nieco mniej niż kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony, atak pozycyjny Puszczy, zakończył skutecznym uderzeniem w polu karnym zespołu z Małopolski Krzysztof Drzazga. Po czterech spotkaniach, w których trenerem Słoników jest Marcin Kaczmarek, mają oni na koncie siedem oczek, co biorąc pod uwagę formę w obecnym sezonie, jest bardzo przyzwoitym wynikiem.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela, Bartosz Szeliga, Przemysław Szarek, Artem Putiwcew, Kamil Słaby, Dawid Kalisz, Dawid Szymonowicz, Florin Purece (60′ Patrik Misak), Vlastimir Jovanović, Roman Gergel, Vladislavs Gutkovskis (6′ Arni Vilhjalmsson).

Puszcza Niepołomice: Miłosz Mleczko, Łukasz Szczepaniak, Patryk Fryc (84′ Marcin Orłowski), Michał Czarny, Longinus Uwakwe, Piotr Stawarczyk, Kamil Poźniak (46′ Dawid Ryndak), Michał Mikołajczyk, Hubert Tomalski, Wiktor Żytek, Krzysztof Drzazga (75′ Mateusz Bartków).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Vlastimir Jovanović.

Puszcza Niepołomice: Michał Mikołajczyk.

Stomil Olsztyn – GKS Katowice 0:1 (0:1)

Stomil notuje przy alei Piłsudskiego kolejną przegraną. W tym sezonie meczów, w których zespół z Olsztyna schodził z boiska pokonany było w tym sezonie już dziewięć. Jak na razie, wiele wskazuje na to, że podopiecznym Kamila Kieresia po raz kolejny będą się w tym sezonie zaciekle bić o pozostanie w gronie I-ligowych drużyn. Niewiele lepiej jest w Katowicach. Tym razem jednak, drużyna z Katowic odnosi niezwykle cenne zwycięstwo. Wygraną w 38 minucie, zapewnił GKS-owi Adrian Łyszczarz.

Stomil Olsztyn: Piotr Skiba, Lukas Kuban, Jakub Mosakowski, Grzegorz Lech, Piotr Głowacki, Paweł Głowacki, Łukasz Sołowiej, Łukasz Jegliński (46′ Marcin Stromecki), Tomasz Wełnicki, Wołodymyr Tanczyk (73′ Tomasz Zając), Michał Góral (57′ Dominik Kun).

GKS Katowice: Krzysztof Baran, Rafał Remisz, Adrian Łyszczarz, David Anon (59′ Arkadiusz Woźniak), Adrian Błąd, Tymoteusz Puchacz, Bartosz Śpiączka (80′ Daniel Rumin), Dominik Bronisławski (69′ Kamil Kurowski), Wojciech Lisowski, Adrian Frańczak, Bartłomiej Poczobut.

Stomil Olsztyn: Łukasz Jegliński, Piotr Głowacki, Grzegorz Lech.

GKS Katowice: Bartłomiej Poczobut, Bartosz Śpiączka, Krzysztof Baran.

Komplet wyników 13 kolejki Fortuna 1 Liga

Stal Mielec – Odra Opole 1:1 (0:0)

Bramki: 77’ G. Tomasiewicz – 86’ T. Mikinić.

Warta Poznań – Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:1)

Bramki: 64’ R. Janicki – 31’ P. Zawistowski

Bramki: 43’ R. Kujawa, 65’ M. Rozwandowicz – 62’ J. Sobociński (sam.).

Bytovia Bytów – GKS 1962 Jastrzębie 1:2 (0:0)

Bramki: 90+3’ M. Jakobowski – 73’ K. Szymura, 90+4’ A. Zak.

Bramki: 1’ V. Gutkovskis, 45’ A. Vilhjalmsson – 34’ H. Tomalski, 58’ K. Drzazga.

Garbarnia Kraków – Chrobry Głogów 0:1 (0:1)

Bramka: 13’ M. Wasiluk.

GKS Tychy – Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)

O Sebastian Mamajek 83 artykuły
Piłką nożną interesuję się już od ponad 15. Jak łatwo więc policzyć "zjadła" mi ona ponad połowę życia. Od kilku głównym obiektem mojej specyficznej miłości stała się Najlepsza liga Świata, czyli oczywiście polska Ekstraklasa. Uważnie obserwuję zarówno jej lepsze, jak i gorsze momenty.