Plany Formuły 1? Więcej wyścigów sezonu

foto: Flickr

Według medialnych doniesień, szefostwo Formuły 1 pracuje nad zwiększeniem puli startów podczas jednego sezonu. Obecnie jest ich 21, w przyszłości jednak, w kalendarzu mogą pojawić się trzy kolejne wyścigi.

Jak twierdzi Ross Brawn, czyli dyrektor ds. sportu w F1, podejmowane są zaawansowane starania o to, by w najbliższym czasie wyścigi gościły na trzech dodatkowych torach. Brytyjczyk przekonuje przy tym, że taka opcja nie oznacza jednak skracania harmonogramu każdej z rund cyklu. Wedle słów działacza, przy odpowiedniej zmianie terminarza, takie ruchy nie są konieczne.

Nie oznacza to jednak, że decyzja o zwiększeniu liczby startów, to ruch w stylu ,,ilość a nie jakość”. Brawn podkreślił, że nowo dodane rundy Grand Prix, także będą prezentować odpowiednio wysoki poziom sportowej rywalizacji.

W obecnym cyklu Formuły 1, do końca sezonu pozostało sześć wyścigów. Najbliższy, w ramach GP Rosji odbędzie się na torze w Soczi. W klasyfikacji generalnej, prowadzi Lewis Hamilton z teamu Mercedesa (281 punktów). Na drugim miejscu plasuje się Sebastian Vettel jeżdżący dla Ferrari (241 punktów). Podium zamyka natomiast Kimi Raikkonen, także ścigający się w bolidzie zespołu Ferrari (174 punkty).

Sebastian Mamajek
O Sebastian Mamajek 112 artykułów
Piłką nożną interesuję się już od ponad 15. Jak łatwo więc policzyć "zjadła" mi ona ponad połowę życia. Od kilku głównym obiektem mojej specyficznej miłości stała się Najlepsza liga Świata, czyli oczywiście polska Ekstraklasa. Uważnie obserwuję zarówno jej lepsze, jak i gorsze momenty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*