Plan B Roberta Kubicy. Priorytetem wyścigi w F1

Foto: Wikipedia

Robert Kubica pełni funkcję kierowcy rezerwowego i rozwojowego w Williamsie. Jego funkcja w zespole wcale nie wyklucza startów w wyścigach. Po odejściu Lance`a Strolla do Force India Kubica ma szansę na powrót do elity kierowców, ale rozważa też inną drogę.

– Poświęciłem wiele czasu i sił, aby moim priorytetem stał się start w Australii. Jeśli mi się nie uda rozważę inne mistrzostwa lub inną rolę w wyścigach. Teraz jestem skupiony na tym, aby dostać szansę w F1 – mówi polski kierowca dla Autosport.com.

Kubica nie skupia się na spekulacjach transferowych, ale na zbobyciu miejsca startowego w przyszłym sezonie. To wydaje się jednak coraz trudniejsze. Wolne wakaty kierowców mają takie zespoły jak: Haas, Toro Rosso oraz Williams i Sauber. Żaden z teamów nie bierze jednak Kubicy jako pierwszorzędnego wyboru. Może jego sytuację zmienił by start w wyścigu jeszcze podczas trwającego sezonu?

Robert cały czas wierzy, że po ośmiu latach znowu usiądzie za sterami bolidu w oficjalnym wyścigu. Jeśli mu się nie powiedzie, ma gotwy plan B. Polak jest gotowy na start w innej klasie wyścigowej.

Jedną z opcji, na którą może zdecydować się Kubica jest WEC , czyli wyścigi długodystansowe. Polak dwa razy był bliski startów w tej klasie. Raz negocjował z zespołem byKolles, a po raz drugi z Maronem, ale z żadną z ekip ostatecznie się nie związał.

– To kompletnie inne ściganie, inna kategoria, Może to być jednak wspaniałe wyzwanie. Przeżyłem to samo z rajdami. Ok., rajdy są kompletnie inne od wyścigów, a wyścigi długodystansowe mają wiele wspólnego z F1, to jednak wciąż co innego.

– Lubię nowe wyzwania. To jest zawsze coś co daje mi dodatkową motywację, by pójść tam i zobaczyc jak sobie poradzę – podsumował.

W formule WEC w obecnym sezonie startuje Fernando Alonso, który łączy to ze startami w F1. W WEC występuje bardzo dużo byłych kierowców F1. Możemy tam zobaczyć między innymi: Jensona Buttona, Giancarlo Fisichellę, Witalija Pietrowa, Sebastiena Buemiego, Kazukiego Nakajimę czy Pastora Maldonado.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 533 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*