Pewny awans Girondins Bordeaux

Czwartkowy wieczór opanowała gorączka Ligi Europy. W jednym z ciekawszych spotkań Girondins Bordeaux pokonało 2:0 Gent i awansowało do fazy grupowej rozgrywek. 90 minut w barwach francuskiego zespołu rozegrał Igor Lewczuk.

Po pierwszym spotkaniu awans wcale nie był przesądzony, gdyż w pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. W roli faworyta stawiani byli Żyrondyści i oczywiście stanęli na wysokości zadania.

Pierwszy gol dla Francuzów padł już w 11. minucie. Strzelcem był Kamano, który po wbiegnięciu w pole karne płaskim strzałem posłał piłkę do siatki.

Żyrondyści mieli każdy aspekt pod kontrolą, a wynik ustalili w drugiej połowie meczu. W 65. minucie, rzut karny na bramkę zamienił Jimmy Briand. Tym samym Bordeaux zapewniło sobie awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Gent – Asare 44′

Bordeaux: Costil – Palencia, Lewczuk, Pablo, Poundje – Lerager, Plašil, Tchouaemi – Kalu (84′ Youssouf), Briand (69′ De Preville), Kamano

Gent: Kalinić – Foket, Plastun, Rosted, Asare – Verstraete, Odjidja (46′ Dejaegere) – Dompe (70′ Kvilitaia), Cakvetadze, Jaremcuk – Awoniyi (64′ David)

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.