Peru w finale Copa America! Inkowie pokonali Chile!

W drugim meczu półfinałowym tegorocznego Copa America Peru pokonało Chile 3:0. W finale Inkowie zmierzą się z gospodarzami turnieju Brazylijczykami.

Peru od początku spotkania prezentowało lepszy poziom sportowy. Już w 21. minucie wyszli na prowadzenie po strzale Andre Carilllo, który głową umieścił piłkę w siatce tuż przy słupku.

W 38. minucie było już 2:0. Błąd bramkarza Chile był fatalny w skutkach. Wyszedł on z pola karnego i dał się minąć przez piłkarza Peru. Poźniej Yoshimar Yotun nie miał problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce.

Po zmianie stron lepiej grało Chile, które przeszło w tryb ofensywny. Bardzo dobrze między słupkami Peru grał Pedro Gallese, który kilkukrotnie bronił groźne strzały rywali.

Wynik spotkania został ustalony w 90. minucie, kiedy to Jose Paolo Guerrero wykorzystał błąd defensywy rywali i strzelił bramkę z sytuacji sam na sam.

Porażka Chile mogła być mniej dotkliwa, ale Eduardo Vargas nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego w doliczonym czasie gry.

Peru zwyciężyło w Porto Alegre i w niedzielę 7 lipca zmierzy się z Brazylią, która w półfinałowym meczu pokonała Argentynę 2:0.

Chile – Peru 0:3 (0:2)

Bramki: Flores 21, Yotun 38, Guerrero 90+1.

Chile: Gabriel Arias – Mauricio Isla, Gary Medel, Guillermo Maripan, Jean Beausejour – Arturo Vidal, Erick Pulgar, Charles Aranguiz – Jose Fuenzalida (46 Angelo Sagal), Eduardo Vargas, Alexis Sanchez.

Peru: Pedro Gallese – Luis Advincula, Carlos Zambrano, Luis Abram, Miguel Trauco – Renato Tapia, Yoshimar Yotun – Andre Carrillo (Andy Polo), Cristian Cueva (80 Josepmir Ballon), Edison Flores (50 Christofer Gonzales) – Paolo Guerrero.

Żółte kartki: Pulgar, Sagal – Advincula.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 706 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.