Paul Pogba chce opuścić Manchester United

Foto: Wikipedia

Światowe media donoszą, że coraz bardziej prawdopodobne staje się odejście Paula Pogby z Manchesteru United. Francuz jest bardzo zdeterminowany, aby opuścić klub. Nad transferem zawodnika czuwa jego menedżer Mino Raiola.

Mundo Deportivo informuje, że agent reprezentanta Francji przebywa w Anglii, gdzie stara się wynegocjować odejście swojego klienta z zespołu Czerwonych Diabłów. Okno transferowe zamyka się 9 czerwca, więc zostało już bardzo niewiele czasu na zmianę barw klubowych.

Według spekulacji mediów w grze o piłkarza zostały tylko dwa kluby – Barcelona i Juventus. Katalończycy chcieliby wzmocnić drugą linię, co pomogłoby mistrzom Hiszpanii utrzymać tytuł i powalczyć o wygranie Ligi Mistrzów.

Włodarze Starej Damy wierzą, że Pogba wróci do ich zespołu. Ma w tym pomóc nowe rozwiązanie prawne wprowadzone we Włoszech, a mianowicie podatek dochodowy dla celebrytów i znanych osób ze świata sportu i kultury. Sławni obcokrajowcy chcący mieszkać na Półwyspie Apenińskim opłacają tylko zryczałtowaną stawkę podatku dochodowego w wysokości 100 tysięcy euro. Z drugiej strony Massimiliano Allegi zapowiedział już koniec zakupów w zespole z Turynu. Nie wiadomo więc co będzie dalej z tym transferem.

25-latek występuje w Manchesterze United od 2016 roku. Na boiskach Premier League strzelił 11 bramek i zanotował 11 asyst.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*