Ostatnie powołania Horngachera na zawody LGP!

Foto: Wikipedia

Zbliżamy się do końca cyklu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Wielu już bardziej myśli o zimie, niż zakończeniu skakania na igielicie, ale walka w klasyfikacji generalnej trwa w najlepsze. Już w niedzielę przedostatni konkurs cyklu w Hinzenbach, a wszystko wiadome będzie po środowych zmaganiach w Klingenthal. Jak pokazują klasyfikacje, potęgi nie lubią prezentować się w lecie…

Polacy bez zmian

Na małe austriacko-niemieckie tournee trener Stefan Horngacher nadal zachowuje miejsce dla swoich najlepszych skoczków. W obu konkursach będzie nas reprezentować stała 6-tka: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Stefan Hula i Jakub Wolny.

Szczególnie interesująco zapowiada się rywalizacja pierwszej dwójki. Trzykrotny mistrz olimpijski w klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce z 367 punktami na koncie i nad swoim kolegą z reprezentacji ma siedem punktów przewagi. Miejsca w pierwszej 10-tce klasyfikacji generalnej zajmują też Dawid Kubacki (6. miejsce -231 punktów) oraz Jakub Wolny (9. Miejsce – 162 punkty). Na prowadzeniu znajduje się Jewgienij Klimow z 505 punktami na koncie.

Lekka waga sezonu letniego i zimowe plany

Sezon letni zbliża się wielkimi krokami do końca, nie można jednak przeceniać jego wartości. Dość powiedzieć, że prowadzący Rosjanin tylko raz – w sezonie 2016/2017 stawał na podium, kiedy to znalazł się na 3. miejscu podczas konkursu w Innsbrucku. Jeśli mamy wymieniać dalej, w pierwszej 20-tce cyklu jest obecnie tylko dwóch Niemców, jeden Austriak oraz jeden Norweg. Te nacje są uważane za potęgę skoków narciarskich, a mimo to najlepsi z nich zdecydowanie odpuszczają sezon letni, skupiając się – albo na odpoczynku pomiędzy zimowymi sezonami albo na nabieraniu formy przed zimową rywalizacją bez presji startowej.

W nadchodzącej zimie główną imprezą będzie rywalizacja podczas Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w austriackim Seefeld w dniach od 19 lutego do 3 marca 2019 roku. Skoczkowie narciarscy swoją rywalizację rozegrają 23 i 24 lutego (konkurs indywidualny i drużynowy na dużej skoczni w Innsbrucku) oraz 1 marca (konkurs indywidualny na średniej skoczni w Seefeld). Ponadto, na średniej skoczni zostanie rozegrany konkurs kobiet (27 lutego) oraz konkurs drużyn mieszanych (2 marca).

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 621 artykułów
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*