Oficjalnie Sauber ma nowego kierowcę

Foto: Wikipedia

W oficjalnym komunikacie Sauber potwierdza, że przyszłorocznym partnerem Kimi Raikkonena będzie 24-letni Antonio Giovinazzi.

Włodarze zespołu oświadczają, że dołączenie do ekipy tak młodego kierowcy wpisuje się w tradycję odkrywania i rozwijania talentów oraz, że jest to bardzo ważne w kwestii współpracy ze sponsorem tytularnym marką Alfa Romeo.

Młody Włoch jest bardzo podekscytowany nowymi wyzwaniami, które stawia przed nim Formuła 1.

– To spełnienie marzeń. Wielką przyjemnością jest posiadanie szansy ścigania się w tym zespole. Jako Włoch czuję ogromny zaszczyt z możliwości reprezentowania tak kultowej marki jaką jest Alfa Romeo – powiedział Giovinazzi.

Włoski kierowca ma już doświadczenie w F1, gdyż ściga się dwukrotnie w ubiegłym sezonie reprezentując ekipę Saubera zastępując kontuzjowanego Werhleina. . W tym roku realizuje program piątkowych treningów. Brał udział również w testach dla teamów Haas i Sauber. W sezonie 2019 będzie mógł po raz pierwszy zaprezentować swoje pełnowymiarowe umiejętności. Jego ostatni pełny sezon wyścigowy zakończył się w 2016 roku, kiedy to występował w GP2.

Poprzez współpracę Alfy Romeo z Sauberem to Ferrari ma prawo wybrać jednego kierowcę do teamu. Dyrektor zespołu Frideric Vasseu podał informację, że nowym kierowcą Saubra zostanie Giovinazzi, natomiast umowa Raikkonena pozostaje niezależna od włoskiej marki.

– Wraz z Alfa Romeo witamy w naszym zespole Antonio Giovinazziego, który zajmie miejsce Charlesa Leclerca. Mieliśmy już okazję współpracować z nim w przeszłości i okazało się, że ma wielki potencjał – mówił Vasseur..

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 533 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*