Nowy silnik Hondy z poważnymi ubytkami mocy. Traci 60 KM do jednostki napędowej Mercedesa

Foto: Wikipedia

Robert Doornbos, były kierowca F1 i analityk holenderskiego Ziggo, twierdzi, że nowy silnik Hondy w bolidach Red Bulla jest o 60 KM słabszy niż jednostka Mercedesa. Doornbos, który reprezentował barwy austriackiego teamu, nadal ma dostęp do wewnętrznych informacji zespołu.

Jako kierowca Formuły 1 zadebiutował w zespole Minardi w 2005 roku. W 2006 został testowym kierowcą Red Bulla, a po zerwaniu kontraktu z Christianem Klienem, został zgłoszony do trzech ostatnich wyścigów ówczesnego sezonu. Później odnosił mniejsze i większe sukcesy w seriach Champ Car, Indy Racing League, Superleague Formula oraz IRL IndyCar. Jest wysoko ceniony jako specjalista od formuły 1 w Holandii.

– Ptaszki ćwierkają, że Red Bull traci 60 KM w stosunku do silnika Mercedesa. To dziwne, ale takie same braki mieli w pewnym okresie współpracy z Renault. Honda musi pracować ciężej, aby osiągnąć odpowiedni poziom, a Red Bull musi pozbyć się problemów z podwoziem – powiedział były kierowca F1.

– Dopracowanie szczegółów będzie bardzo trudne. Silniki stoją na takim poziomie technologicznym, że trudno znaleźć odpowiednią równowagę. Większej mocy towarzyszy z reguły słabsza niezawodność. Honda już straciła bardzo dużo na swoim wizerunku i nie podjęli zbędnego ryzyka – podsumował Doornbos.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 706 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*