Niepełnosprawny wojownik nie wystąpi w UFC

Foto: Pixabay

Niepełnosprawny Nick Newell nie wystąpi jednak w UFC. Prezydent federacji Dana White powiedział, że potrzeba obu rąk i nóg, aby walczyć w tak ciężkiej federacji. Przypomnijmy, że zawodnik nie ma jednej ręki poniżej łokcia.

Mimo trudności Nick zaczął trenować sporty walki i osiągać duże sukcesy. Obecnie ma na swoim koncie 14 zwycięstw, z czego 11 walk rozstrzygnął przed czasem. w swojej karierze odniósł tylko dwie porażki.

Od kilku lat kibice z całego świata domagają się występu tego zawodnika na gali UFC. Dana White długo był sceptyczny co do tego pomysłu. W końcu jednak dał mu szansę podczas ” Dana White’s Tuesday Night Contender Series”. Jest to cykl mający na celu wyszukiwanie talentów do UFC.

Newell nie wykorzystał swojej szansy i 24 lipca tego roku przegrał z Alexem Munozem. Nick utrzymuje, że porażka motywuje go do jeszcze cięższej pracy i nadal zrobi wszystko, aby wystąpić w UFC.

Dla White`a temat jest jednak zamknięty. Tak podsumował szanse Newella na start w jego federacji:

„Bardzo szanuję tego dzieciaka. Dlatego zresztą dałem mu możliwość pokazania się. Ale zawsze wiedziałem, że UFC to dla niego zbyt wysokie progi. Tu potrzebne są dwie ręce i dwie nogi, to prawdziwe wyzwanie. Dałem mu szansę, by zweryfikować, czy da radę. Nie dał rady”

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 372 artykuły
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*