Niegroźna kontuzja Krzysztofa Mączyńskiego

foto: wikipedia.org

Wyglądało to bardzo groźnie, ale na strachu się skończyło. Krzysztof Mączyński wyszedł w podstawowym składzie na mecz Legii Warszawa ze Spartakiem Trnava w pierwszym spotkaniu II rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Po kilkunastu minutach zawodnik został jednak zniesiony z boiska na noszach. Na szczęście okazało się, że reprezentant Polski nie odniósł poważnego urazu.

Polak doznał kontuzji po bardzo groźnym wejściu Marvina Egho, który chwilę później zobaczył za to przewinienie żółtą kartkę. Mączyńskim na murawie przez kilka minut zajmował się sztab medyczny „Wojskowych”, po czym zawodnik został zniesiony na noszach. Wczoraj postawiono diagnozę i nie jest ona tak negatywna, jak się mogło wydawać. Mączyński doznał  stłuczenia śródstopia z lekkim skręceniem stawu skokowego lewego – informuje oficjalny serwis Legii Warszawa – legia.com.

Mączyńskiego czeka teraz chwilowa rehabilitacja, więc raczej na pewno nie zobaczymy go w sobotnim starciu z Koroną Kielce. Trudno też przypuszczać, by zawodnik był gotowy do gry za tydzień w rewanżu. Wtedy jednak w zamian za Mączyńskiego, stołeczny klub może zyskać dodatkowy atut w ofensywie, gdyż po kontuzji, której nabawił się w Cork City, na rewanż ma wrócić Michał Kucharczyk.

Źródło: legia.com

Radosław Kępys
O Radosław Kępys 453 artykuły
Sport to moja pasja od najmłodszych lat. Nie ma dla mnie ograniczeń - poza najpopularniejszymi sportami, pasjonuję się też letnimi i zimowymi igrzyskami olimpijskimi i na mniej popularne dyscypliny spoglądam często z tej perspektywy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*