NBA: Podsumowanie ostatnich meczów

We wczorajszych spotkaniach NBA doszło do kilku ciekawych konfrontacji. Boston Celtics nie zdołali wyjść korzystnie z pojedynku z Orlando Magic. Raptors rozbili Hornets różnicą 21 oczek. Lakers i Spurs potrzebowali dogrywki, w której kluczową i fatalną decyzję podjął LeBron James.

BOSTON CELTICS – ORLANDO MAGIC 90:93

Ojcem sukcesu Magic był Nikola Vucević, który rzucił 24 punkty i miał 12 zbiórek. Kluczowy rzut dający pięciopunktowe prowadzenie w końcówce oddał Jonathan Isaac, który również zakończył mecz z double-double. Miał 18 punktów i 12 zbiórek.

Najlepszym zawodnikiem Celtics był Kyrie Irving, który zdobył 22 punkty. Al. Horford wrzucił 15 oczek, a Gordon Hayward 11. Żaden z wymienionych zawodników nie trafił rzutu z dystansu, który mógł dać wyrównanie w ostatnich sekunach

TORONTO RAPTORS – CHARLOTTE HORNETS 127:106

Toronto Raptors od samego początku kontrolowali spotkanie i już w pierwszej kwarcie odskoczyli na kilka punktów. Najskutecznejszym zawodnikiem był Kawhi Leonard. Koszykarz zdobył 22 punkty i miał 4 zbiórki i 3 asysty. Kyle Lowry ugrał 16 oczek i 14 asyst.

W drużynie z Charlotte najlepszy był Kemba Walker (26 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst). Walker odebrał nawet nagrodę dla najlepszego gracza tygodnia.

MINNESOTA TIMBERWOLVES – INDIANA PACERS 101:91

Do składu z Minnesoty powrócił Jimmy Butler, który rzucił 20 punktów i był najskuteczniejszym graczem swojej drużyny. W trakcie pierwszej kwarty kontuzji doznał Andrew Wiggins, który był jednym z najważniejszych elementów zespołu. W drużynie z Indiany najskuteczniejsi byli Victor Oladipo i Bojan Bogdanović, którzy zdobyli po 20 punktów.

DALLAS MAVERICKS – CHICAGO BULLS 115:109

Zach LaVine robił wszystko, by Bulls wywiozło zwycięstwo z Teksasu, ale jego starania nie wystarczyły. Zdobył on 34 punkty, a 20 oczek dorzucił Jabari Parker.

Wśród gospodarzy 20 punktów zdobył Wesley Matthews, 19 Luka Doncić, a 18 DeAndre Jordan. Jordan zanotował również 16 zbiórek.

UTAH JAZZ – MEMPHIS GRIZZLIES 84:92

Najskuteczniejszym graczem Jazz był Jae Crowder – 15 punktów. Donovan Mitchell miał 14 oczek. Jazz mieli ogromne problemy ze skutecznością rzutów za trzy, nikt nie miał dwóch trafień.

U gości najwięcej punktów zdobył Mike Conley – 25 i 7 zbrórek. Z double-double na swoim koncie mecz zakończył Marc Gasol. Miał on 18 punktów i 13 zbiórek.

PORTLAND TRAIL BLAZERS – WASHINGTON WIZARDS 124:125 (po dogrywce)

Na 13 sekund przed końcem z narożnika boiska trafił Nik Stauskas, a w odpowiedzi ze środka boiska trafił Bradley Beal. Tak zakończył się regulaminowy czas gry, a kibiców w Portland czekała dogrywka. W doliczonym czasie to goście byli górą i nie oddali prowadzenia do końca.

Najskuteczniejszym graczem Portland był Damian Lillard, który uzyskał 29 punktów. 22 oczka i 18 zbiórek zanotował Jusuf Nurkić. W stołecznej drużynie najlepszy był Bradley Beal – 25 punktów.

LOS ANGELES LAKERS – SAN ANTONIO SPURS 142:143 (po dogrywce)

Dogrywka musiała ustalić wynik również w tym spotkaniu. Kilkanaście sekund przed końcem spotkania przy piłce byli Spurs, ale zmarnowali rzut z dystansu. Wtedy piłka trafiła do LeBrona Jamesa i jego rzut doprowadził do dogrywki.

Podczas doliczonego czasu gry nie brakowało emocji. Gospodarze prowadzili już 139:133 na 55 sekund przed końcem. W kolejnych akcjach tylko gracze Spurs zdobywali punkty, a zwycięstwo przypieczętowało trafienie Millsa na 7 sekund przed końcem.

Wśród gości największą skutecznością mógł poszczycić się DeRozan 32 punkty i 14 asyst oraz Aldridge – 37 punktów 10 zbiórek.

U Jeziorowców 37 punktów i 8 zbiórek zaliczył Kyle Kuzma, a LeBron James zdobył 32 oczka, 14 asyst i 8 zbiórek.

James mógł rozstrzygnąć wynik meczu na korzyść Lakers, ale w ostatnich sekundach zamiast zmierzać pod kosz, zdecydował się rzucać z dystansu i rzut zmarnował.

GOLDEN STATE WARRIORS – PHOENIX SUNS 132:103

Drużyna z Oakland po ostatniej porażce z Denver Nuggets chcieli od samego początku narzucić swoje warunki i szybko odskoczyć rywalowi z Pheonix. Udało im się i po pierwszej połowie prowadzili już 70:47.

Najskuteczniejszym graczem w drużynie Warriors był Stephen Curry, który zdobył 29 punktów i 8 asyst. Kevin Durant miał na swoim koncie 22 oczka. U gości najwięcej punktów, bo 28 zdobył Devin Booker, a 20 oczek i 14 zbiórek zaliczył DeAndre Ayton.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.