NBA: Podsumowanie meczów z 10.01.2019. Aldridge zdobywa 56 punktów! Thunder na kolanach

Doskonałe spotaknie w wykonaniu Dwayne`a Wade`a pozwoliło jego ekipie wysoko wygrać z będącymi obecnie w dobrej formie Boston Celtics. Denver Nuggets bez problemów poradzili sobie z LA Clippers. Nikola Jokić zdobył swoje kolejne triple-double. Sacramento Kings pokonali u siebie Detrioy Pistons. Do rozstrzygnięcia spotkania Spurs – Thunder potrzeba było aż dwóch dogrywek. Do wygranej ekipy z Teksasu przyczynił się wspaniały występ LaMarcusa Aldridge`a, którzy rzucił 56 punktów !

MIAMI HEAT – BOSTON CELTICS 115:99

Pierwsze dwie kwarty przebiegały po myśli Heat. Po pierwszej odsłonie prowadzili już 26 punktami. Goście nie poddali się i przeprowadzili serię 16-0, która zbliżyła ich do przeciwników. Wtedy Dwayne Wade wziął się za grę i w tej części zdobył swoje 8 z 19 punktów.

Josh Richardson zdobył 18 oczek. Padło kilka rekordów sezonu w ekipie Miami: 18 celnych rzutów za trzy oraz 33 asysty.

W meczu z Heat, Celtics nie byli tacy skuteczni tak w poprzednich spotkaniach. Po raz czwarty w tych rozgrywkach nie zdobyli 100 punktów. Najskuteczniej zaprezentował się Kyrie Irving – zdobywca 22 punktów.

DENVER NUGGETS – LOS ANGELES CLIPPERS 121:100

Nikola Jokić zakończył pokedynek z triple-double na koncie. Zdobył 18 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst. Dzięki temu zwycięstwu ekipa Denver podwyższyła passę wygranych na własnym parkiecie do 11 z rzędu.

U Nuggets najskuteczniejszy był Jamal Murray, który zdobył 23 punkty. Mason Plumlee zdobył 17 oczek i 12 zbiórek. U Clippers 19 punktów zdobył Lou Williams, a o jeden punkt mniej zdobył Danilo Galinari.

Marcin Gortat spędził na parkiecie 17 minut. Zdobył 6 punktów i miał jedną zbiórkę.

SAN ANTONIO SPURS – OKLAHOMA CITY THUNDER 154:147

Przed ostatnią kwartą prowadzili gospodarze 105:93. Goście jednak zaczęli odrabiać straty i na 40 sekund przed końcem na tablicu wyników widniał remis. Późniejsza gra obu ekip doprowadziła do dogrywki, gdyż ostatniego zwycięskiego rzutu nie wykorzystał DeRozan.

Pierwsza dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. Natomiast w drugiej to Spurs narzucili swój rytm. Odskoczyli na kilka punktów i spokojnie kontrolowali mecz.

Ta noc należała do LaMarcusa Aldridge`a. Zdobywając 56 punktów, ustanowił swój rekord kariery i został pierwszym od 2008 r. zawodnikiem Spurs, który zdobył co najmniej 50 oczek. Ostatnim razem dokonał tego Tony Parker.

Po stronie Thunder doskonałe spotkanie rozegrał Russell Westbrook. Zawodnik zdobył 24 punkty, 13 zbiórek i aż 24 asysty. Paul George trafił 30 oczek i 8 razy zebrał piłkę.

Pozostałe wyniki:

SACRAMENTO KINGS – DETROIT PISTONS 112:102

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 486 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.