NBA: Podsumowanie meczów z 09.01.2019. Rekord życiowy Kyle`a Kuzmy!

To była bardzo interesująca noc w NBA. Celtics wysoko wygrali z Pacers, Wizards spotkanie z Sixers zakończyli z podobnym wynikiem. Rockets mimo doskonałej postawy Hardena nie poradzili sobie z Bucks, a Pelicans spokojnie wygrali z Cleveland Cavaliers. Lakers bez LeBrona Jamesa zwyciężyli z Pistons.

Boston Celtics – Indiana Pacers 135:108

Celtics bardzo mocno weszli w mecz. Boston radził sobie na tyle świetnie, że Kyrie Irving całą czwartą kwartę odpoczywał, a w całym meczu zagrał tylko 24 minuty. Co ciekawe w końcu zaczęli się dzielić piłką. Było to trzecie spotkanie z rzędu z co najmniej 30 asystami w meczu. Zapowiada nam to ciekawą końcówkę sezonu na wschodzie.

Jaylan Brown i Marcus Morris ugrali po 22 punkty, a Jayson Tatum dodał 20 oczek. Aż trzynastu zawodników punktowało dla Celtics.

Dla Pacers najwięcej oczek padło łupem Domantasa Sabonisa – 20. Victor Oladipo miał w tym spotkaniu tylko 17 oczek. Widać, że brakuje w drużynie Mylesa Turnera.

Washington Wizards – Philadelphia 76ers 123:106

Bradley Beal poprowadził Wizards do wysokiej wygranej. Beal w połowie czwartej kwarty przejął kontrolę nad meczem. Zdobył 14 punktów z rzędu i dał zwycięstwo swojej drużynie.

Beal zdobył łącznie 34 punkty, a Otto Porter Jr dodał z ławki 23 oczka.

Joel Embiid miał w tym meczu 34 punkty i 14 zbiórek. Jimmy Butler zdobył 23 oczka, a Ben Simmons zaliczył 15 punktów, 10 zbiórek i 8 asyst.

Houston Rockets – Milwaukee Bucks 109:116

W pojedynku kandydatów do MVP lepszy był Giannis Antetokounmpo. Grek zdobył mniej punktów od Hardena, ale jego rola w drużynie była bardziej widoczna i to on poprowadził swoich do zwycięstwa.

Giannis Antetokounmpo zdobył 27 oczek i 21 zbiórek. Malcolm Brogdon dorzucił 24 punkty.

James Harden trafił 42 punkty i zaliczył 11 zbiórek, 6 asyst, 2 przechwyty i aż 9 strat.

New Orleans Pelicans – Cleveland Cavaliers 140:124

Cleveland udało się fantastycznie wejść w mecz. Trafili 8/8 rzutów za trzy w pierwszej kwarcie. Po pierwszych 12 minutach było 38:25 dla Cavs. Pelicans jednak grali spokojnie i powoli odrabiali straty. Przed czwartą kwartą Nowy Orlean prowadził już 9 punktami, a w ostatniej części tylko powiększał przewagę.

Anthony Davis zdobył w tym meczu 38 punktów, 13 zbiórek, 7 asyst, 2 przechwyty i 4 bloki.

U Cavs najskuteczniejszy był Jordan Clarkson, zdobywca 21 punktów.

Los Angeles Lakers – Detroit Pistons 113:100

To był wieczór Kyle`a Kuzmy. Pobił on rekord swojej kariery rzucając 41 punktów. Tylko w trzeciej kwarcie zawodnik Lakers rzucił 22 punkty. Pistons postawili się tylko w pierwszej kwarcie. W całym meczu dominowali jednak gospodarze.

Poza Kuzmą dobre spotkanie zaliczył również Michael Beasley, który z ławki rzucił 19 punktów.

W drużynie z Detroit najskuteczniejszy był Blake Griffin, który zdobył 16 oczek. Andre Drummond zdobył 6 oczek i 17 zbiórek.

O Paweł Gębusiak 486 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.