NBA: Podsumowanie meczów z 08.01.2019. Landry Shamet prowadzi Sixers do zwycięstwa

Sixers na spokojnie uporali się z Wizards, a Nuggets w samej końcówce pokonalii Heat. Raptors wymęczyli zwycięstwo z Hawks, a Thunder nie poradzili sobie z Tmberwolves. Warriors i Clippers wygrali swoje spotkania. Marcin Gortat dostał od trenera 13 minut.

Philadelphia 76ers – Washington Wizards 132:115

Kapitalny występ w zespole z Filadelfii zaliczył Landry Shamet. Pierwszoroczniak rzucił 8 trójek i razem z Joelem Embiidem poprowadził swój zespół do wygranej.

21-latek zdobył w całym spotkaniu zdobył 29 punktów. Embiid dorzucił od siebie 20 oczek i 10 zbiórek. Jimmy Butler również zdobył 20 oczek.

W drużynie przeciwnej najskuteczniejszy był Bradley Beal – zdobywca 28 punktów.

Miami Heat – Denver Nuggets 99:103

Czwarte triple-double zaliczył Nikola Jokić i to pozwoliło jego zespołowi na wygranie spotkania z Heat. Jego rzut na 2,4 sekundy przed końcem dał jego drużynie przewagę, a dwa osobiste Murraya ustaliły wynik.

Jokić zdobył w sumie 29 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst. Murray dodał od siebie 18 oczek.

W ekipie Heat najskuteczniejszy był Dion Waiters – zdobywca 15 oczek.

Toronto Raptors – Atlanta Hawks 104:101

O dziwo był to bardzo wyrównany pojedynek. Na dwie minuty przed końcem to Atlanta prowadziła 101:100 i szykowało się na ogromną niespodziankę. Jednak końcówka należała do Serge Ibaki. Zawodnik Raptors dwoił się i troił, aby jego drużyna nie poniosła blamażu. Na szczęście udało mu się.

Kawhi Leonard zdobył dla Raptors 31 punktów. Natomiast dla Hawks najwięcej rzucili John Collins (21 punktów), Jeremy Lin (20 punktów) oraz Young (19 punktów).

Oklahoma City Thunder – Minnesota Timberwolves 117:119

Było to pierwsze zwycięstwo Wolves pod wodzą nowego trenera. Thunder mieli szansę na wygraną. Najpierw Russell Westbrook trafił dwa osobiste i zmniejszył stratę do dwóch oczek. Było 117:119, a piłka po błędzie kroków Tyusa Jonesa powędrowała do OKC. Westbrook nie wykorzystał jednak dwóch kolejnych rzutów i zabrzmiała syrena końcowa.

Andrew Wiggins trafił swoje rekordowe w tym sezonie 40 punktów i zebrał 10 piłek. Karl-Anthony Towns zdobył 20 punktów i 9 zbiórek.

Dla Thunder najwięcej punktów zdobył Paul George – 27. Westbrook miał w tym meczu 25 punktów i 16 asyst.

Golden State Warriors – New York Knicks 122:95

Warriors przełamali passę trzech meczy bez zwycięstwa. Drużynę z Oakland do zwycięstwa poprowadził Klay Thompson. Knicks przez cały mecz stanowili tylko tło do gry GSW.

Thompson zdobył aż 43 punkty, z czego trafił siedem trójek. Kevin Durant zdobył 24 punkty, a Stephen Curry zaliczył pierwsze double-double w sezonie – 14 punktów i 14 asyst.

W ekipie Knicks najskuteczniejszy był Mario Hezonja zdobywca 19 oczek.

Los Angeles Clippers – Charlotte Hornets 128:109

Charlotte Hornets przegrali już dziewiąty kolejny mecz z Clippers na ich terenie.

Lou Williams zdobył double-double trafiając 27 punktów i asystując 10 razy. Tobias Harris i Montrezl Harrell trafili po 23 oczka. Marcin Gortat spędził na parkiecie 13 minut. Zdobył w tym czasie 4 punkty, 6 zbiórek i 2 bloki.

– Dla Hornets 24 oczka zdobył Malik Monk.

Pozostałe wyniki:

Cleveland Cavaliers – Indiana Pacers 115:123

Phoenix Suns – Sacramento Kings 115:111

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 486 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.