NBA: Podsumowanie meczów z 07.11.2018. Nuggets oddają wygraną, a Lakers pokonują Timberwolves

Drużyna z Oklahomy pokonała ekipę z Cleveland bez Westbrooka w składzie. Embiid poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad ekipą Oladipo i spółki. Anthony Davis po raz kolejny pokazuje, że nie rezygnuje z walki o MVP. Nuggents w ostatniej akcji oddają zwycięstwo Grizzlies, a Lakers zasłużenie pokonują Timberwolves po bardzo zaciętej walce.

Cleveland Cavaliers – Oklahoma City Thunder 86:95

Zespół z Oklahomy cały mecz konsekwentnie budował swoją przewagę, która na koniec trzeciej kwarty wynosiła 74:64. Podczas czwartej odsłony przyszedł dla nich słabyszy moment i Cavs wyszli na prowadzenie 82:80. Dzięki skutecznej obronie i kilku kluczowym rzutom w końcówce Thunder zwyciężyli.

Pod nieobecność Russela Westbrooka ciężar gry na swoje barki wziął Dennis Schroeder. Niemiec rzucił 28 punktów – najwięcej w tym sezonie. Natomiast Paul George dołożył do puli 18 oczek. W drużynie rywali żaden zawodnik nie rzucił więcej niż 15 punktów.

Indiana Pacers – Philadelphia 76ers 94:100

Drużyna z Filadelfii po raz pierwszy w tym sezonie wygrała spotkanie wyjazdowe, tym samym przełamując fatalną passę. Goście na początku byli na prowadzeniu, ale po chwili Pacers odrobili straty i mecz rozpoczynał się na nowo. Ostatecznie w trzeciej kwarcie Sixers zdobyli taką przewagę, że goście już do końca meczu nie mogli nawiązać walki.

Najwięcej punktów dla zwycięskiej ekipy zdobył Joel Embiid – 20 punktów i 10 zbiórek. Bliski tripple-double był Ben Simmons, który miał 16 punktów, 10 zbiórek i 8 asyst.

Victor Oladipo rzucił 36 punktów, ale nawet tak wysoki wynik nie dał zwycięstwa jego zespołowi. Kameruńczyk ustanowił tym samym własny rekord tego sezonu.

New Orleans Pelicans – Chicago Bulls 107-98

New Orleans Pelicans przełamali fatalną passę sześciu porażek z rzędu. Anthony Davis rozegrał najlepsze spotkanie od powrotu po kontuzji łokcia. Wysoki skrzydłowy potwierdził słowa ekspertów, którzy uważają go za jednego z trzech najlepszych zawodników NBA. AD zdobył 32 punkty, miał 15 zbiórek, 7 asyst i 4 bloki.

Był to bratobójczy pojedynek, ponieważ Jrue Holiday był niemal cały mecz kryty przez swojego brata Justina. Jrue zdobył w meczu 17 punktów, miał 10 zbiórek i 9 asyst.

W ekipie z Chicago najskuteczniejsi byli Zach LaVine i Jabari Parker. Zdobyli oni odpowiednio 22 i 20 punktów.

Memphis Grizzlies – Denver Nuggets 89:87

Był to jeden z bardziej zaciętych meczów jaki mogliśmy oglądać w tym sezonie. Po pierwszej kwarcie wydawało się, że Nuggets mają wygraną w kieszeni, ale druga odsłona przebiegła już pod dyktando Grizzlies. Trzecia kwarta była remisowa, a podczas czwartej obserwowaliśmy grę punkt za punkt. Ekipa z Memphis wygrała dzięki dwóm trafionym rzutom wolnym na 4,6 sekundy przed końcem meczu. Wykonawcą był Marc Gasol. Denver musiało przerwać passę pięciu pod rząd wygranych.

Dla Grizzlies najskuteczniejszym zawodnikiem był Gasol, który zdobył 20 punktów i 12 zbiórek. Dla przeciwników również 20 punktów zdobył Gary Harris.

Sacramento Kings – Toronto Raptors 105:114

Cały mecz został zdominowany przez ekipę z Kanady. Raptors dali pograć rywalom w czwartej kwarcie, gdy mieli na tyle dużą przewagę punktową. Toronto poprawiło swój bilans do 11-1, a Kings mają aktualnie stosunek 6-5. Kawhi Leonard miał w tym meczu 25 oczek i 11 zbiórek, a Pacal Siakam dołożył do pulli 21 punktów. W drużynie Kings najwięcej rzucił Buddy Hield -24 punkty.

Los Angeles Lakers – Minnesota Timberwolves 114:110

Goście zwyciężyli w pierwszej kwarcie i zremisowali w dwóćh kolejnych. Walka o zwycięstwo rozegrała się więc w ostatniej odsłonie. W czwartej kwarcie to gospodarze wyszli szybko na prowadzenie, ale goście zaczęli odrabiać straty i mecz rozpoczął się na nowo. Lakers rzucili kilka kluczowych punktów i na 2 minuty przed końcem prowadzili 111:104. Kolejny raz zespół z Minnesoty pokazał, że walczy do końca i doprowadził do stanu 111:110. Jednak po trafieniu dwóch rzutów osobistych przez sfaulowanego Josha Harta, Lakers wygrali kilka sekund przed końcową syreną.

LeBron James zdobył w tym spotkaniu 24 punkty, 10 zbiórek i 9 asyst. Natomiast Kyle Kuzma dołożył do puli 21 oczek. W drużynie Timberwolves najskuteczniejszy był Derrick Rose, który zdobył 31 oczek. 24 punkty dorzucił Jimmy Butler.

O Paweł Gębusiak 411 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.