NBA: Podsumowanie meczów z 07.01.2019. Harden i Rockets nadal na fali

Gregg Popovich znalazł się na 3. miejscu listy wszechczasów trenerów, którzy odnieśli najwięcej zwycięstw. Ma na swoim koncie 1221 wygranych spotkań. Było to już piąte z rzędu zwycięstwo Spurs. Kyrie Irving pomógł drużynie z Bostonu odprawić z kwitkiem Brooklyn Nets. Kolejne fantastyczne spotkanie zagrał James Harden, który pomógł swojej ekipie zwyciężyć nad Denver Nuggets. Pelicans pewnie pokonali Memphis Grizzlies, a kolejny mecz bez LeBrona Jamesa zakończył się tym razem zwycięsko dla Lakers. Jeziorowcy pokonali Dallas Mavericks różnicą dziesięciu oczek.

DETROIT PISTONS – SAN ANTONIO SPURS 107:119

San Antonio Spurs wygrali na wyjeździe z Pistons i sprawili, że przed Greggiem Popovichem z 1221 wygranymi w klasyfikacji trenerów wszechczasów zostali tylko Don Nelson i Lenny Wilkens.

Zwycięstwo przyszło jednak w wielkich trudach. Już w połowie pierwszej kwarty trener Spurs prosił o czas, gdyż jego drużyna przegrywała już 9:17. Przerwy widocznie podziałały na koszykarzy, bo bardzo szybko odrobili straty i po dwóch kwartach prowadzili już 59:51, a po trzech 84:73 i mogli być spokojni o wynik.

Najskuteczniejszy u Spurs był LaMarcus Aldridge, który zaliczył 25 oczek. Dla Pistons Blake Griffin uzbierał 34 oczka, a 19 punktów i 14 zbiórek padło łupem Andre Drummonda.

BOSTON CELTICS – BROOKLYN NETS 116:95

Po dwóch spotkaniach absencji na parkiet powrócił Kyrie Irving. Zawodnik Celtów zakończył spotkanie z 17 punktami i był jednym z dziesięciu, którzy zdobyli co najmniej 10 oczek.

W ekipie Nets 24 oczka zdobył Rodion Curucs. Brooklyn przegrał tylko cztery mecze z ostatnich szesnastu spotkań. Dla Celtics to trzecia wygrana z rzędu.

Drużyna Nets popełniła w tym meczu bardzo dużo strat, bo aż 25 i to było ich największym problemem.

HOUSTON ROCKETS – DENVER NUGGETS 125:113

James Harden jest jednym z tych zawodników, których bardzo ciężko zatrzymać. Bardzo często i skutecznie rzuca z dystansu, a to sprawia, że rywale kryją go bardzo blisko już na ósmym metrze. On jednak nic sobie z tego nie robi, bo kilkoma manewrami wyprowadza w pole rywali. Tak też robił z Jamalem Murrayem z Nuggets.

Dla Rockets ten sezon rozpoczął się fatalnie, na początku mieli serię 1-5, później było różnie, ale od blisko miesiąca są nie do pokonania. Na własnym terenie pokonali pierwszy zespół zachodu – Denver Nuggets. Jest to ich 12 wygrana w ostatnich czternastu meczach.

Harden rozegrał doskonałe spotkanie, ale rzucił tylko 32 punkty co przy średniej z ostatnich dziesięciu spotkań (40,8) jest słabszym wynikiem. We wczorajszym meczu zdobył również 15 asyst. Kibicom zapadnie w pamięć akcja z końcówki pierwszej połowy, kiedy to dosłownie ośmieszył Murraya.

O Paweł Gębusiak 486 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.