NBA: Podsumowanie meczów z 04.12.2018. Lillard nie pomógł swojemu zespołowi, a Utah wychodzi z wielkiego kryzysu

Foto : Wikipedia

Bulls przegrywają siódme spotkanie z rzędu. Magic wygrywają derby Florydy. Mavericks dalej są na fali, a Spurs nie mogą wyrównać swojej formy.

Indiana Pacers – Chicago Bulls 96:90

Pacers odnieśli kolejne zwycięstwo bez swojej największej gwiazdy Victora Oladipo. Zespół z Indiany zepsuł debiut nowego trenera Bulls – Jima Boylena.

Najskuteczniejszym zawodnikiem był Darren Collison, zdobywca 23 punktów. Bardzo dobry mecz rozegrał także Miles Turner – zdobył on 18 punktów, 11 zbiórek i 5 bloków.

Dla Bulls najwięcej oczek zdobył Lauri Markkanen – 21, do tego dołożył też 10 zbiórek.

Miami Heat – Orlando Magic 90:105

Heat mają jeden ze słabszych sezonów. Mecz był wyrównany, ale zaważyła trzecia kwarta. Tę odsłonę Orlando wygrało 30:12 i już do końca spotkania kontrolowało przebieg gry.

Aaron Gordon w kluczowej trzeciej kwarcie zdobył 16 oczek i poprowadził swój zespół do wygranej. W sumie miał 20 punktów i 13 zbiórek. Nikola Vucević zdobył 19 oczek i 10 zbiórek.

Wśród zawodników Heat żaden zawodnik nie zdobył nawet 15 punktów. Najwięcej, bo 14 oczek zdobył Justice Winslow.

Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers 111:102

Mavericks potwierdzili, że są bardzo mocni na własnym terenie. Dallas ma duże szanse na play-off.

Kolejny raz ekipę z Dallas poprowadził Luka Doncić. Słoweniec zdobył 21 oczek i miał 9 zbiórek. DeAndre Jordan trafił w tym meczu 12 punktów, a do tego zaliczył 17 zbiórek

33 punkty Lillarda nie wystarczyły, aby uchronić Blazers przed porażką. Do tego dołożył jeszcze 8 asyst i 8 zbiórek.

Phoenix Suns – Sacramento Kings 105:122

Kings panowali na boisku już od pierwszej kwarty, którą wygrali 36:9. Po trzech kwartach mieli już 32 punkty przewagi. Dopiero w ostatniej odsłonie odpuścili i wpuścili na boisko rezerwowych. Suns wygrali ostatnie starcie, lecz w meczu lepsi byli Kings.

Siedmiu zawodników Sacramento zdobyło dwucyfrowe zdobycze punktowe. Najwięcej rzucił Buddy Hield – 20.

W kolejnym meczu nie zobaczyliśmy Devina Bookera. Najskuteczniejszy był rookie De`Anthony Melton, który rzucił 21 oczek.

Utah Jazz – San Antonio Spurs 139:105

Jazz powoli wychodzi z kryzysu. Utah wygrali 4 z 6 ostatnich meczów. Spurs natomiast nie mogą wejść w odpowiedni rytm. Są przedostatni w Konferencji Zachodniej nie widać u nich ani trochę poprawy.

20 oczek padło łupem Donovana Mitchella. Rudy Gobert dodał od siebie 18 punktów i 10 zbiórek. Kyle Korver w debiucie na własnym parkiecie zdobył 15 punktów.

Jakob Poeltl pobił rekord kariery zdobywając 20 oczek. Aldridge i DeRozan mieli po 16 punktów.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 445 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.