NBA: Podsumowanie meczów z 03.12.2018. Triple-double Jokicia, Burks daje zwycięstwo w swoim debiucie

Thunder pokonali Pistons aż 27 punktami. Alec Burks daje zwycięstwo Cleveland na 3 sekundy przed końcem meczu. Toronto Raptors musieli uznać wyższość Nuggets na własnym obiekcie. Wiizards po wzorowej trzeciej kwarcie ograli New York Knicks. Clippers wygrali z Pelicans, którzy wystawili tylko ośmiu zawodników. Rockets przegrali z Timberwolves, powodem była fatalna czwarta kwarta.

DETROIT PISTONS – OKLAHOMA CITY THUNDER 83:110

Tym razem najskuteczniejszym zawodnikiem Thunder był Steven Adams. Zdobył on 21 punktów przy dobrej skuteczności 7/8 rzutów z gry. Osiągnął również 100% skuteczności z rzutów wolnych.

Westbrook w tym meczu zaliczył tylko 18 oczek, a George o jeden punkt mniej. U Pistons najskuteczniejszy był Blake Griffin, który zdobył 20 oczek. Andre Drummond dodał 13 oczek.

Thunder dominowali od samego początku spotkania. Podczas pierwszej części kontuzj doznał Reggie Bullock i nie mógł już kontynuować gry. Goście cały czas powiększali swoją przewagę, która w szczytowym momencie wynosiła już 35 punktów. Późniejsze rozluźnienie pozwoliło PIstons zmniejszyć nieco rozmiary porażki.

BROOKLYN NETS – CLEVELAND CAVALIERS 97:99

Alec Burks został bohaterem Cleveland w swoim debiutanckim spotkaniu. W ostatniej indywidualnej akcji, zakończonej wsadem, zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi. Mecz zakończył z 13 punktami i 7 zbiórkami.

Najskuteczniejszy okazał się Jordan Clarkson, zdobywca 20 punktów i 11 zbiórek. Tristan Thompson dołożył od siebie 19 oczek i 14 zbiórek. Po stronie przeciwnej 30 oczek, 8 zbiórek i 6 asyst zdobył D`Angelo Russell.

Po połowie czwartej kwarty Cavs prowadzili już 11 oczkami. Jednak seria 17-6 drużyny z Brooklynu doprowadziła do remisu. Wtedy właśnie sytuację Cavs uratował Burks zdobywając punkty tuż przed końcową syreną.

TORONTO RAPTORS – DENVER NUGGETS 103:106

Garry Harris już na początku meczu doznał kontuzji, ale to nie przeszkodziło drużynie z Kolorado wygrać z jedną z najlepszych ekip.

Nikola Jokić zanotował w tym spotkaniu triple-double. Trafił również trzy rzuty osobiste w końcówce spotkania, które zadecydowały o wyniku. Jokić miał 23 oczka, 11 zbiórek i 15 asyst.

U gospodarzy najskuteczniejszy był Kawhi Leonard, zdobywca 27 oczek. 15 punktów zdobył Serge Ibaka. Do składy powrócił Lowry, ale zdobył tylko 5 punktów, rozdając jednocześnie 11 asyst.

Przed ostatnią kwartą goście prowadzili 8 punktami. Gospodarze nie poddawali się i walczyli do samego końca, i doprowadzili do wyrównania. Przy remisie 103:103, punkty Jokicia z rzutów wolnych zadecydowały o wyniku.

ATLANTA HAWKS – GOLDEN STATE WARRIORS 111:128

Curry (30 punktów), Durant (28) i Thompson (27) poprowadzili ekipę z Oakland do zwycięstwa. Było to pierwsze od siedmiu spotkań wyjazdowe zwycięstwo Warriors.

Curry bardzo dobrze wszedł w mecz trafiając pierwsze sześć rzutów. Kwart e zakończył z 18 punktami na koncie.

U gospodarzy najlepszy był John Collins, autor 24 punktów. 20 oczek dołożył Trae Young. Mimo tego popełnił jednak 7 strat i zza łuku uzyskał 0/5.

NEW YORK KNICKS – WASHINGTON WIZARDS 107:110

Bradley Beal zdobył 27 oczek, 8 zbiórek i 7 asyst. Kelly Oubre Jr. dorzucił z ławki 21 punktów. John Wall uzyskał 18 oczek i 15 zbiórek. Wizards odnieśli dopiero trzecie wyjazdowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

Dla ekipy z Nowego Jorku najwięcej, bo 20 oczel zdobył Tim Hardaway Jr. Knicks przegrali trzy z ostatnich czterech spotkań.

Wizz podczas pierwszej połowy musieli gonić wynik, a w drugiej kwarcie prowadzenie Knicks wzrosło do 11 oczek. Po przerwie Wizards zdobyli serię 28:8 i tym razem oni wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

NEW ORLEANS PELICANS – LOS ANGELES CLIPPERS 126:129

Zwycięstwo Clippers przypieczętowały dwa rzuty wolne Tobiasa Harrisa. Zdobył on w sumie 27 punktów i 6 zbiórek. Danilo Gallinari zdobył natomiast 24 oczka.

Lou Williams oddał bardzo ważny rzut na 7 sekund przed końcem dając swojemu zespołowi trzypunktowe prowadzenie. W sumie w całym spotkaniu uzbierał 20 punktów.

W następnej akcji sfaulowali Clippers i Darius Miller wykorzystał obie szanse. Kiedy na zegarze było 4,9 sekundy do końca, Harris oddał dwa celne rzuty wolne, które ustalily wynik spotkania.

Julius Randle zdobył rekordowe w swojej karierze 37 punktów. Równie dobre spotkanie rozegrał Jrue Holiday, zdobywca 32 punktów i 14 asyst.

Marcin Gortat spędził na parkiecie 21 minut. Zdobył 4 punkty, 7 zbiórek i 4 asysty.

Pozostałe wyniki:

MINNESOTA TIMBERWOLVES – HOUSTON ROCKETS 103:91

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 445 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.