NBA: Podsumowanie meczów z 02.12.2018r. Wade daje zwycięstwo Heat

Charlotte Hornets ulegli na własnym parkecie New Orleans Pelicans, a przyczynił się do tego w bardzo dużym stopniu Anthony Davis. Swoje mecze wygrały również ekipy Lakers i Spurs. W meczach Mavericks vs. Clippers i Heat vs. Jazz rozstrzygnięcie padło dopiero w ostatnich sekundach.

LOS ANGELES LAKERS- PHOENIX SUNS 120:96

Z początku rywalizacji Lakers nie mogłi złapać swojego rytmu gry. Popełniali głupie błędy dzięki czemu Suns wyszli już na prowadzenie 25:8.

Na szczęście Jeziorowcy mają w składzie takich zawodników jak LeBron James (22 punkty i 8 asyst) oraz Kyle Kuzma (23 punkty i 8 zbiórek), którzy dogonili wynik w mgnieniu oka. Do przerwy prowadzili już 15 punktami. Po przerwie zwiększyli dystans do 23 punktów. Czwarta kwarta przebiegła już bardzo spokojnie, a James i Kuzma mogli odpocząć na ławce.

Kontuzja ścięgna udowego wyeliminowała z gry Devina Bookera już w drugiej kwarcie. Najlepszym zawodnikiem Suns okazał się Richaun Holmes, zdobywca 15 punktów.

CHARLOTTE HORNETS- NEW ORLEANS PELICANS 109:119

Już na przełomie drugiej i trzeciej odsłony Pelicans zafundowali sobie dwucyfrową przewagę. Hornets walczyli dzielnie, ale nie byli w stanie doprowadzić do remisu.

Najlepszym zawodnikiem z Luizjany okazał się Anthony Davis, autor 36 punktów, 19 zbiórek i 8 asyst.

Po stronie przeciwnej najlepszy okazał się Frank Kaminsky, zdobywca 19 punktów. Niestety w meczu zabrakło dobrego wsparcia Kemby Walkera, który w trakcie spotkania lekko skręcił kostkę, ale zdecydował się na kontynuowanie gry. Jego celownik został rozregulowany, bo trafił tylko 5/16 rzutów z gry. Kontuzji nabawił się także Marvin Williams, który doznał uszkodzenia barku.

PHILADELPHIA 76ERS- MEMPHIS GRIZZLIES 103:95

W tym spotkaniu to nie rzut Jimmy`ego Butlera zadecydował o wyniku spotkania. Sixers już wcześniej zbudowali sobie bezpieczną przewagę. W czwartej części Miśki dwa razy zbliżali się do wyrównania, jednak ani razu nie zdołali tego osiągnąć.

Bardzo dobre zawody rozegrał także Ben Simmons. Rozgrywający kontynuował grę mimo kontuzji kostki. Zdobył 19 punktów, dokładając 12 zbiórek i 6 asyst.

Sixers mają w tym sezonie niesamowity bilans przed własną publicznością, który wynosi 13-1.

MIAMI HEAT- UTAH JAZZ 102:100

Jazz zdominowali początek spotkania i już po 5 minutach prowadzili już 20:5. Heat zdołali wziąć się w garść i wyrównać wynik. W dalszej części meczu obie ekipy walczyły jak równy z równym.

Przy remisie 100:100 sfaulowany pod koszem został Dwayne Wade, który z premedytacją wykorzystał dwa rzuty osobiste. Wszystko działo się na 3 sekundy przed końcem spotkania. Jazz próbowali jeszcze zmienić stan wyniku ale w ostatnim rzucie piłka odbiła się tylko od obręczy.

DALLAS MAVERICKS- LOS ANGELES CLIPPERS 114:110

Na 47 sekund przed końcem Williams dał jednopunktowe prowadzenie dla Clippers. Jednak chwilę później Finney-Smith zdobył dwa punkty, a DeAndre Jordan dołożył kolejne dwa. W odpowiedzi rzucić próbował jeszcze Tobias Harris, lecz nie trafił zza łuku, a dobitka została zablokowana. Kilka sekund później zawodnik Dallas został sfaulowany co przełożył na dwa wykorzystane rzuty osobiste. To przypieczętowało zwycięstwo Dallas.

Z powodu kłopotów z biodrem w meczu nie zagrał Luka Doncić. Ale w jego miejsce doskonale wpasował się Harrison Barnes, zdobywca 30 punktów oraz DeAndre Jordan (16 oczek i 23 zbiórki). Marcin Gortat zdobył 4 punkty i 5 zbiórek. Na parkiecie spędził 20 minut.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 486 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.