NBA: Czy Brooklyn Nets zdąży wykorzystać potencjał duetu Durant – Irving?

Foto: Flickr

Brooklyn Nets mają trzy lata, aby wykorzystać potencjał duetu Durant-Irving. Jeśli jednak spojrzymy na fakty, to okaże się, że czasu jest o wiele mniej, ale jest jeszcze szansa, że może on się nieco wydłużyć.

Obaj gracze mają w swoim kontrakcie wpisaną opcję przedłużenia na kolejny czwarty sezon. Zgodnie z informacjami podanymi przez ESPN obaj zawodnicy mogą zostać ponownie Wolnymi Agentami w 2022 roku.

Tak naprawdę jednak Kevin Durant ma zapewnione tylko dwa sezony w Brooklynie. Wszystko przez kontuzję ścięgna Achillesa, której doznał podczas finałów NBA. We wtorek Nets potwierdzili możliwość jego powrotu do gry, ale należy się spodziewać, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy go w ogóle na parkietach NBA.

Kontrakty Irvinga i Duranta wcale nie oznaczają, że obaj gracze opuszczą Nets po ich zakończeniu. Opcja przedłużenia o kolejny rok oznacza, że gracze będą mogli wycisnąć z Brooklynu jeszcze większe pieniądze. W przeszłości Kevin Durant i LeBron James skorzystali z takiej możliwości. Zyskali na tym kolejne miliony dolarów na koncie..

Brooklyn Nets z pewnością zgodzą się na wszelkie warunki, które postawią Durant i Irving. Jeśli jednak tak się nie stanie to okres, w którym ekipa z Nowego Jorku będzie mogła zdobyć mistrzostwo, skurczy się tylko do dwóch lat.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 706 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*