NBA: Carmelo Anthony odchodzi z Houston Rockets. Jak potoczy się jego dalsza kariera?

Foto: Flickr

Carmelo Anthony odchodzi z Houston i póki co przenosi się do Ilinois. Jak potoczą się jego dalsze losy i czy będzie wzmocnieniem dla którejś z ekip?

Houston Rockets porozumieli się z Chicago Bulls w sprawie transferu Carmelo Anthony`ego. „Melo” wraz z zastrzykiem gotówki trafi więc do Ilinois. Obie drużyny chciały dopiąć umowę już w poniedziałek, ale nie zgodziły się na to władze ligi z uwagi na Martin Luther King Jr. Day. Kontrakt zostanie oficjalnie sfinalizowany już dzisiaj.

Zakończyła się więc saga z Carmelo Anthonym w roli głównej. Rockets nie tylko zrobili sobie miejsce na nowego zawdonika, ale także zaoszczędzili 2,6 miliona dolarów związanych z opłatą podatku od luksusu. W obliczu ostatnich kontuzji władze zespołu z Houston szukają realnych wzmocnień. Ekipa z Teksasu pozbyła się również Jamesa Nunnallyego.

Szansę na grę otrzyma Kenneth Faried, zawodnik, który został zwolniony przez Brooklyn Nets.

Chicago najprawdopodobniej nie skorzysta jednak z nowego nabytku. Jeśli nie wytransferują go do dnia 7 lutego, prawdopodobnie zostanie on wolnym zawodnikiem, który będzie mógł podpisać kontrakt z dowolną drużyną. Jego osobą mocno zainteresowani są Los Angeles Lakers. Nie mają oni jednak w planach zwolnień, aby zrobić miejsce dla Anthony`ego.

Anthony przeżywa ciężki czas. W ciągu ostatniego roku wyraźnie stracił w oczach kibiców. W ubiegłym sezonie rozegrał 78 spotkań sezonu zasadniczego notując najgorszą średnią w karierze – 16,2 punktu. 25. lipca trafił do Atlanty Hawks, którzy kilka dni później zwolnili go, dając szansę ekipie Rockets.

Władze Rakiet miały nadzieję, że Anthony będzie brakującym elementem do tego by zdetronizować Golden State Warriors. Niestety decyzja nie okazała się właściwa. Rockets zaczęli sezon od fatalnego bilansu 6-7. Dobra dyspozycja Gary`ego Clark`a spowodowała wypadnięcie Anthony`ego z pierwszej piątki. Ostatecznie padła decyzja o zakończeniu współpracy z zawodnikiem.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*