NBA: Anthony Davis może nie zagrać do końca sezonu!

Foto: Flckr

New Orleans Pelicans odsunie od gry Anthony`ego Davisa, jeśli nie uda mu się znaleźć nowego klubu przed 7 lutego. Jego obecna kontuzja palca nie jest poważna, ale klub chce uchronić go od kolejnych urazów, by latem był w jak najlepszej formie i dysponował jak największą wartoścą.

Anthony Davis nadal spędza czas na ławce rezerwowych i jeśli sytuacja się nie zmieni to odsunie się od niego nie tylko wizja gry, ale i cała drużyna. Zimowe okno transferowe kończy się 7 lutego, a włodarze Pelicans nie przyjmują żadnych ofert w związku z Davisem. Być może chcą po prostu zaczekać do lata…

Wtedy do stołu mogły by zasiąść władze Boston Celtics, którzy na obecną chwilę mają najwięcej do zaoferowania. Taka sytuacja motywuje do odsunięcia od gry Davisa, aby chronić jego zdrowie i przy następnej okazji wycisnąć z tego transferu jak najwięcej. Z jego zdrowiem w ostatnich latach bywało różnie, więc po co ryzykować utratę dobrych pieniędzy. Takie podejście oczywiście nie jest dobre dla zawodnika, ale niestety tym kieruje się obecny świat. Davis nie grał w ostatnich meczach z powodu kontuzji palca i nie wiadomo czy uda mu się wrócić na Mecz Gwiazd.

NBA grająca przez dwa miesiące bez jednej z największych gwiazd, pomimo dobrego stanu zdrowia to fatalna wiadomość dla kibiców. Taka sytuacja z pewnością nie spodoba się również komisarzowi Adamowi Silverovi. Davis jako profesjonalista nie powinien godzić się na takie postępowanie. Jako przykład można podać Jimmy`ego Butlera, który po prośbie o przetransferowanie pomógł swojej drużynie wygrać jeszcze kilka spotkań. Z drugiej jednak strony Pelicans chcą zabezpieczyć się przed utratą zdrowia, a co za tym idzie wartości zawodnika.

Drużyna nie ma za bardzo szans na play-off, więc swoje rozgrywki skończy w połowie kwietnia. W obecnym sezonie Davis notuje średnio 29,3 punktu, 13,3 zbiórki i 4,4 asysty trafiając 50,8 FG% i 32,5 3PT%.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*