Łukasz Piszczek rezygnuje z gry w kadrze narodowej

Foto: Wikipedia

Jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy rezygnuje z gry w reprezentacji. Łukasz Piszczek grał w kadrze narodowej przez 11 lat. Przyspożył nam swoją grą wiele radości. Razem z nim przeżywaliśmy chwile pełne uniesień jak i rozczarowań. Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze.

Piszczek w białoczerwonych barwach wystąpił 65 razy i strzelił 3 gole. Brał udział we wszstkich dużych imprezach, w których w ostatnich latach udział brała nasza reprezentacja: EURO 2008, EURO 2012, EURO 2016 oraz Mundial 2018.

Oto treść oświadczenia, które przekazał za pomocą mediów społecznościowych:

„Dzień dobry.

W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje.
Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca.

11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji.

Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał.

Dziękuję przede wszystkim Kibicom za wsparcie, Trenerom: Leo Beenhakkerowi, Franciszkowi Smudzie, Waldemarowi Fornalikowi i Adamowi Nawałce dziękuję za zaufanie. Zawsze starałem się nauczyć od nich jak najwięcej, czerpać z ich doświadczenia i wiedzy. Dziękuję wszystkim osobom związanym z każdym sztabem szkoleniowym i moim kolegom z boiska, z którymi wspólnie miałem zaszczyt reprezentować Polskę w tych 65 meczach z orłem na piersi.

Zostawię w swojej pamięci mecze, w których swoją grą dawaliśmy wszystkim Kibicom wiele radości.

Trenerowi Jerzemu Brzęczkowi i naszej reprezentacji życzę przede wszystkim dużo sukcesów. ”

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 495 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*