Liga Mistrzów: Trzech Polaków walczy o awans

Rafał Kądzior (Dynamo Zagrzeb), Jakub Rzeźniczak (Karabach Agdam) i Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) wystąpili we wtorek w pierwszych meczach III rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Najszczęśliwszy z nich był były zawodnik Górnika Zabrze, którego klub pokonał 2:0 FC Astanę.

Trzeba jednak przyznać, że Damian Kądzior drużynie specjalnie nie pomógł. Na boisku wszedł dopiero w 82. minucie, zmieniając Izeta Hajrovicia. Dwie minuty później padł drugi gol w tym meczu dla piłkarzy z Zagrzebia – autorstwa Daniego Olmo. Pierwszą bramkę – w 39. minucie – zdobył Mario Budimir.

Całe spotkanie w barwach Dynama Kijów zagrał za to Tomasz Kędziora. Do czwartej minuty doliczonego czasu gry wszystko układało się po myśli ukraińskiego klubu. W 82. minucie Benjamin Verbić uzyskał prowadzenie dla Dynama, jednak właśnie w doliczonym czasie gry faul w polu karnym zaliczył reprezentant Polski. Dostał żółtą kartkę, a swojej szansy na bramkę nie zmarnował Josef Husbauer.

Boiska nie powąchał za to Jakub Rzeźniczak, którego Karabach Agdam przegrał u siebie z BATE Borysow i bardzo poważnie ograniczył swoje szanse na wejście do decydującej fazy Ligi Mistrzów. W innych najciekawszych meczach Standard Liege zremisował u siebie 2:2 z Ajaxem Amsterdam, mimo że goście do 67. minuty prowadzili 2:0, Benfika pokonała 1:0 Fenerbahce, a Celtic zremisował z greckim AEK 1:1.