Lewis Hamilton i Mercedes nominowani do Laureus World Sports Awards

Lewis Hamilton i Merdeces nie mogą zapomnieć o roku 2018 i skupić się na przygotowaniach do nowego sezonu. Przypomnijmy, że pokonali bardzo silną konkurencję ze strony Ferrari i zdobyli podwójne mistrzostwo Formuły 1. Teraz zostali nagrodzeni za swoje wysiłki i uzyskali nominację do prestiżowej nagrody Laureus World Sports Awards 2019.

Hamilton w kategorii Najlepszy Sportowiec Roku zmierzy się z takimi sławami jak: gwiazda tenisa Novak Djoković, ikona koszykówki LeBron James, maratończyk Eliud Kipchoge oraz dwaj piłkarze, mistrz świata Kylian Mbappe oraz zdobywca Złotej Piłki Luca Modrić.

Brytyjski kierowca był najlepszym zawodnikiem poprzedniej edycji F1, pokonując swojego arcyrywala Sebastiana Vettela. Hamilton wygrał osiem z jedenastu ostatnich wyścigów.

Mercedes natomiast zamierza zdobyć nagrodę dla Najlepszej Drużyny Roku. Zostali nominowani w tej kategorii po raz piąty z rzędu. Zdobyli w poprzednim sezonie podwójne mistrzostwo, zarówno w kategorii kierowców jak i konstruktorów. Nominacja jest w pełni zasłużona.

Mercedes w walce o nagrodę zmierzy się ze zwycięzcami Mundialu w Rosji – Francją, mistrzami NBA – Golden State Warriors, norweskiej drużynie olimpijskiej oraz Realowi Madryt, który trzy razy pod rząd zdobył Ligę Mistrzów.

Hamilton i Mercedes są jedynymi reprezentantami F1 w tegorocznej edycji Laureus Awards. W ubiegłych latach nagrody na tej imprezie zdobywali Michael Schumacher oraz Sebastian Vettel w kategorii Sportowiec Roku oraz Brawn GP i Renault w kategorii Drużyna Roku.

Zwycięzców poznamy 18 lutego w Monaco.

Paweł Gębusiak
O Paweł Gębusiak 527 artykułów
Absolwent UWM w Olsztynie na kierunku Ekonomia, Uniwersytetu w Białymstoku na kierunku Polityka Społeczna oraz Politechniki Białostockiej na kierunku Informatyka. Mistrz Polski WPF 2018 w kulturystyce w kategorii Bodybuilding Disabled. Sportowiec z krwi i kości, pasjonat.